Війна спричинила падіння економіки України, а з цим і зростання безробіття серед населення. За офіційною інформацією Державної служби зайнятості, нині на одну вакансію претендують до 8 осіб. Тому Уряд запропонував механізм залучення всіх, хто тимчасово втратив роботу, до «Армії відновлення» країни через виконання ними суспільно корисних робіт, які будуть оплачені щонайменше на рівні мінімальної заробітної плати. На сьогодні ми маємо дві армії: одна захищає Україну на фронті, інша працює. І всі ті, хто своєю працею також наближають нашу Перемогу, становлять «Армію відновлення».
Чи може особа, зареєстрована як безробітна у центрі зайнятості, відмовитись від залучення до суспільно корисних робіт?
Відповідно до ст. 43 Конституції України використання примусової праці забороняється.
Водночас згідно з Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, відмова від виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану є підставою для припинення центром зайнятості реєстрації безробітного та відповідно скасування права отримання виплат за цим видом страхування.
Виплата допомоги по безробіттю призупиняється на період участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру або в умовах воєнного стану у суспільно корисних роботах і поновлюється після припинення участі безробітного у таких роботах.