• Посилання скопійовано

Звільнення працівників за колабораціонізм: рекомендовано прийняти закон

На засіданні Комітету ВРУ було схвалено текст порівняльної таблиці з пропозиціями і поправками нардепутатів до законопроєкту № 7731 та рекомендовано Верховній Раді прийняти цей законопроєкт у другому читанні та в цілому

Звільнення працівників за колабораціонізм: рекомендовано прийняти закон

14 лютого 2024 року відбулося чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів в режимі відеоконференції.

За підсумками засідання народні депутати України – члени Комітету схвалили текст порівняльної таблиці з пропозиціями і поправками народних депутатів України (у тому числі внесених під час засідання Комітету) до проєкту Закону про внесення змін Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткової підстави розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань за реєстр. № 7731 та рекомендували Верховній Раді України прийняти цей законопроєкт у другому читанні та в цілому.

У зв’язку з випадками колабораціонізму, зокрема на підприємствах критичної інфраструктури, законопроєктом пропонується надати роботодавцю право розірвати трудовий договір у разі, якщо:

  • законної сили набрав вирок суду, яким працівника засуджено (крім звільнення від відбування покарання з випробуванням) за вчинення злочину проти основ національної безпеки України;
  • працівник не виконує правил поведінки на підприємстві, в установі, організації.

Зауважимо, що звільнення у таких випадках потребуватиме попередньої згоди первинної профспілки, членом якої є працівник (відповідно до ст. 43 КЗпП).

«Наразі завдання Верховної Ради України – унеможливити вплив колаборантів на національні інтереси та безпеку, не допустити їх на роботу на об’єктах державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки України та/або об’єктів критичної інфраструктури якими є, зокрема, атомні електростанції, - зазначають автори законодавчої ініціативи. - Продовження роботи колаборантів на об’єктах критичної інфраструктури становить загрозу інтересам та безпеці не лише України, а і усього світу».

Законопроєктом також запроваджується поняття «правил поведінки на підприємстві, в установі, організації» як додаткова складова правил внутрішнього трудового розпорядку. Відповідні правила поведінки мають містити положення, зокрема, про:

  • надання працівниками інформації щодо наявних у них зв’язків із фізичними особами, місце постійного проживання (перебування, реєстрації) яких знаходиться на території держави-агресора або тимчасово окупованій території України;
  • зобов'язання працівників про нерозголошення інформації з обмеженим доступом, зокрема інформації, що становить державну чи комерційну таємницю, а також умови роботи з конфіденційною інформацією.

Встановлення правил поведінки на підприємствах, в установах, організаціях, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави та/або об’єктах чи операторах критичної інфраструктури, є, відповідно до положень законопроєкту, обов’язковим.

Крім того, Комітет рекомендував парламенту зняти з розгляду низку законопроектів (за реєстр. № 5257, 5257-1, 5601, 4174, 4597) у зв’язку із втратою актуальності, зокрема після прийняття Верховною Радою України законів, що містять норми, запропоновані зазначеними проєктами законів.

Розгляд 2 та 9 питання порядку денного було перенесено на наступні засідання Комітету.

Відеозапис засідання Комітету розміщено за посиланням.

Джерело: Верховна Рада України

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»