• Посилання скопійовано

Коли потрібно проводити скорочення робочого часу: розʼяснення від Держпраці

Фахівці Держпраці підкреслили, що скорочення робочого часу застосовується: для працівників віком від 16 до 18 років – до 36 годин на тиждень; для осіб віком від 15 до 16 років – до 24 годин на тиждень

Коли потрібно проводити скорочення робочого часу: розʼяснення від Держпраці

Інспектори Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед працівників торговельних закладів Запоріжжя. Основну увагу було приділено питанням скорочення тривалості робочого часу.

Згідно зі ст. 51 КЗпП, скорочення робочого часу застосовується:

  1. Для працівників віком від 16 до 18 років – до 36 годин на тиждень; для осіб віком від 15 до 16 років – до 24 годин на тиждень.
  2. Для працівників на роботах зі шкідливими умовами – не більше 36 годин на тиждень.

Перелік виробництв, професій і посад зі шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого часу, затверджується в порядку, встановленому законодавством.

Крім того, для певних категорій працівників (вчителів, лікарів) також передбачено скорочення робочого часу. Це може здійснюватися за рахунок коштів підприємства для працівників, які мають дітей до 14 років або дитину з інвалідністю, а також для одиноких матерів та батьків, які виховують дитину без батька (матері), у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікарняному закладі.

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»