Згідно зі ст. 73 КЗпП на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться, зокрема 1 січня - Новий рік. Цього року - це середа, і вона мала би бути неробочим днем.
Проте воєнний стан в Україні наразі продовжено до 8 лютого 2025 р. У період дії воєнного стану не застосовуються, зокрема, норми статей 71-73 КЗпП (святкові і неробочі дні). На практиці це означає, що офіційних святкових та неробочих днів в Україні немає. При цьому графік роботи та час відпочинку встановлює роботодавець.
Тому чи дотримуватися старих правил і не працювати в середу, або, якщо є потреба, вивести людей на роботу – кожен керівник підприємства чи фізособа-роботодавець вирішують наразі самостійно.
Зверніть також увагу, що максимальну тривалість робочого тижня під час війни збільшено і вона становить вже не 40, а 60 годин (ч. 1 ст. 6 Закону №2136). Тому скасовані свята можуть увійти до норми робочого часу і оплачуватися в одинарному розмірі, якщо роботодавець не вирішить, що такий день буде вихідним (і неоплачуваним).
Скасування свят та вихідних впливає й на нарахування відпускних. Як тепер порахувати стаж, який дає право на щорічну відпустку? Як рахувати середню зарплату? І що робити з тривалістю відпустки? Про це ми розповідали тут.
Щодо роботи банків, то 1 січня банківська система, найімовірніше, працюватиме у звичайному режимі. Поки що маємо лише проєкт постанови НБУ.
У період з 27 грудня по 30 грудня 2024 року Казначейство працюватиме у звичайному режимі. А з 31 грудня 2024 по 1 січня 2025 року включно міжбанківські платіжні операції не здійснюватимуться. З 2 січня 2025 року органи Казначейства працюють у звичайному режимі.
Також нагадуємо, що 30 липня 2023 року набрав чинності Закон №3258-IX, за яким у ст. 73 КЗпП буде лише одне Різдво - 25 грудня! (про це ми писали тут). Тобто 7 січня виключено зі ст. 73 КЗпП з переліку вихідних днів.
Норми тривалості робочого часу на 2025 рік дивіться тут.