• Посилання скопійовано

Коли роботодавець має перенести щорічну відпустку?

Щорічна відпустка на вимогу працівника має бути перенесена на інший період у разі порушення роботодавцем терміну письмового повідомлення працівника про час надання відпустки або несвоєчасної виплати роботодавцем зарплати працівнику за час щорічної відпустки

Коли роботодавець має перенести щорічну відпустку?

Посадовці управління інспекційної діяльності Держпраці у Запорізькій області на своїй сторінці у Фейсбуці відповідали на запитання працівників закладу торгівлі.

Держпраці роз’яснили, що відповідно до статті 11 Закону України «Про відпустки», щорічна відпустка на вимогу працівника має бути перенесена на інший період у разі порушення роботодавцем терміну письмового повідомлення працівника про час надання відпустки або несвоєчасної виплати роботодавцем заробітної плати працівнику за час щорічної відпустки.

Також щорічна відпустка переноситься на інший період або продовжується в разі:

  1. тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку;
  2. виконання працівником державних або громадських обов'язків, якщо згідно з законодавством він підлягає звільненню на цей час від основної роботи зі збереженням заробітної плати;
  3. настання строку відпустки в зв'язку з вагітністю та пологами;
  4. збігу щорічної відпустки з відпусткою в зв'язку з навчанням;
  5. встановлення, згідно з Законом України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей», такого факту.

Щорічна відпустка за ініціативою роботодавця, як виняток, може бути перенесена на інший період тільки за письмовою згодою працівника та за погодженням із профспілкою в разі, коли надання такої відпустки в раніше обумовлений період може несприятливо позначитися на нормальному ході роботи підприємства, та за умови, що частина відпустки тривалістю не менше 24 календарних днів буде використана в поточному робочому році. Новий термін щорічної відпустки в разі її перенесення встановлюється за згодою між працівником і роботодавцем.

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»