• Посилання скопійовано

Законопроєкт про збільшення допомоги при народженні дитини (50 тис одразу і 7 – щомісяця) повернуто до Ради

Новий Уряд повернув до Ради законопроєкт про підтримку сімей з дітьми. За ним з 2026 року планується збільшення виплат при народженні дитини, запровадження програми «єЯсла», щомісячна допомога батькам та «Пакунок школяра»

Законопроєкт про збільшення допомоги при народженні дитини (50 тис одразу і 7 – щомісяця) повернуто до Ради

Зауважимо, що 17 липня Верховна Рада затвердила оновлений склад Кабінету Міністрів України. У зв'язку з цим було відкликано урядові законопроєкти, які ще не прийняті за основу. Але, як ми й припускали, їх знову повернуть до Парламенту, але вже від нового складу Уряду.

Так, як повідомив Т. Мельничук, 23 липня 2025 новий Уряд схвалив проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки сімей з дітьми та створення умов, які сприяють поєднанню батьківства з професійною діяльністю».

З текстом законопроєкту №13532 можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, що законопроєктом пропонувалося з 1 січня 2026 року:

  • підвищення одноразової виплати жінкам після народження дитини з 10,3 тис. грн до 50 тис. грн;
  • суттєво збільшити виплати жінкам, які народили дитину, але не мають професійного стажу: зараз це менше 1000 гривень, а після ухвалення закону має становити 7 тис. гривень на місяць;
  • щомісячні виплати одному з батьків (опікуну, бабусі, дідусю або іншому родичу, який фактично здійснює догляд за дитиною) як допомогу для обслуговування до досягнення дитини одного року. Розмір виплат окремо виділити Уряд. Мінсоцполітики подало пропозиції до бюджетної декларації для встановлення допомоги на рівні 7 тис. грн на одну дитину на місяць (зараз 860 грн);
  • запровадження програми “єЯсла”. Після того як дитині виповниться рік, батьки матимуть вибір: працювати або виховувати дитину до трьох років. Якщо вони оберуть перший варіант, держава щомісяця платитиме 8 тисяч грн. У разі обрання другого варіанта за мамою або татом збережеться сплата ЄСВ аж до триріччя малюка;
  • зберегти “Пакунок малюка” у двох варіантах: натуральна допомога або грошова компенсація розміром понад 7,5 тисяч гривень;
  • надання “Пакунку школяра”, яке було затверджено раніше. Це 5 тис. грн на кожного першокласника для купівлі всього необхідного до школи. 

Пропонується також передбачити, що у разі наявності попиту та нестачі місць для здобуття дошкільної освіти у комунальних закладах освіти їх засновники за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів та відповідно до затверджених ними порядків зобов’язані:

  • придбати в інших суб’єктів освітньої діяльності відповідні освітні послуги;
  • повністю або частково компенсувати батькам кошти, сплачені за здобуття їх дітьми дошкільної освіти;
  • в інший спосіб забезпечити фінансування здобуття дітьми дошкільної освіти за принципом «кошти йдуть за дитиною».

***

Читайте також:

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»