• Посилання скопійовано

Як перевірити відомості про майбутніх держслужбовців - роз'яснення Мін'юсту

У своєму роз'ясненні Мін'юст спробував проаналізувати норми законодавства про ці перевірки

Законом України «Про засади запобігання та протидії корупції» запроваджено превентивний захід у формі перевірки відомостей про осіб, що претендують на заняття державних посад. У своєму роз'ясненні Мін'юст спробував проаналізувати норми законодавства про ці перевірки. 
 
У роз'ясненні від 19.07.2012 Міністерство юстиції України зазначає, що спеціальні перевірки кандидатів на посади, пов'язані з виконанням державних функцій, не є новелою для українського законодавства. 
 
Так, до 1 січня 2012 року така перевірка проводилася щодо значно меншої кількості посад, призначення або погодження призначення на які здійснюється Президентом України або Кабінетом Міністрів України, Главою Адміністрації Президента України, Керівником Державного управління справами. Зокрема, перевірці підлягали відомості кандидата, зазначені в деклараціях про доходи, зобов'язання фінансового характеру, майновий стан тощо. Також спеціальній перевірці підлягали деякі відомості, які подавалися кандидатами на посаду судді вперше. 
 
На відміну від попередніх актів, на сьогоднішній день спеціальній перевірці підлягають всі, хто претендують на посади, пов'язані з виконанням державних функцій або функцій місцевого самоврядування (крім кандидатів на пост Президента України, народних депутатів України, депутатів ВР АР Крим, а також голів місцевих рад, для яких перевірка передбачена виборчим законодавством). 
 
Спеціальній перевірці підлягають відомості про притягнення особи до кримінальної відповідальності, наявність судимості, її зняття, погашення, про застосування до кандидата адміністративних стягнень за корупційні правопорушення, достовірність відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за минулий рік, стан здоров'я кандидата, освіта, наявність у кандидата наукового ступеня, вченого звання. 
До проведення спеціальної перевірки, як і раніше, залучаються Міністерство внутрішніх справ, Державна податкова служба, Міністерство охорони здоров'я України, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту та відповідні органи місцевої влади. 
 
Відмінність полягає в тому, що під час спеціальної перевірки також встановлюється наявність або відсутність кандидата на посаду в Єдиному державному реєстрі осіб, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, який веде Міністерство юстиції України. 
 
Реєстратори територіальних органів Міністерства мають доступ до такого ж обсягу інформації, як і реєстратори центрального апарату. Тому, на сьогоднішній день немає необхідності направляти запити на перевірку за місцем реєстрації особи, якщо вона намагається працевлаштуватися, наприклад, в іншій області. Для проведення спеціальної перевірки Міністерством юстиції достатньо звернутися до найближчого (за місцем роботи кандидата) головне управління юстиції Міністерства юстиції України. 
 
У даному роз'ясненні Мін'юст також аналізує деякі критерії визначення недостовірної інформації про кандидата, а також прийняття рішення щодо його призначення.

 

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»