
Під час заходу очільник Мінсоцполітики озвучив магістральну ідею реформування пенсійної системи – зробити час виходу на пенсію диференційованим. «Кожен майбутній пенсіонер сам для себе визначить його. Залежно від того, як сплачував внески», – заявив Міністр.
За даними статистики, оприлюдненими під час зустрічі, в Україні з 26 млн осіб працездатного віку внески сплачують всього 10 мільйонів. Тому ключовим аспектом роз’яснювальної роботи щодо пенсійної реформи має бути акцент на стажі і усвідомленні людьми, що для того, аби вийти на пенсію, необхідно платити внески.
«Має виконуватися контракт поколінь, – наголосив Андрій Рева. – Я працюю – сплачую внески, мої діти працюють – сплачують внески. Так от, нинішні пенсіонери свій контракт виконали, а сьогоднішні працюючі виконують його лише на 40%. Тому нині центральним завданням є відновлення стимулів, аби всі сплачували внески. Бо саме це є головним елементом наявності страхового стажу».
Як засвідчила зустріч, за багатьма позиціями щодо реформування пенсійної системи в Україні фахівці Мінсоцполітики та представники Світового банку мають спільну точку зору. Однак деякі проблеми потребують додаткового обговорення. У двомісячний термін група розробників з Міністерства, до складу якої окремим наказом Міністр вводить і фахівців Світового банку, має сформулювати і подати визначальні аспекти пенсійної реформи на обговорення вітчизняних та іноземних партнерів.