Статтею 2 Закону визначено, що дія цього Закону поширюється на відносини, які виникають під час провадження діяльності, пов’язаної зі збором та веденням обліку єдиного внеску.
Платниками єдиного внеску, відповідно до абзацу сьомого пункту 1 частини першої статті 4 Закону, є військові частини й органи, які виплачують грошове забезпечення військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового та начальницького складу.
Відповідно до абзацу другого п. 1 частини першої статті 7 та частини шостої статті 8 Закону, для зазначених платників єдиний внесок нараховується на суми грошового забезпечення у розмірі 34,7 відсотка.
Згідно з частиною десятою статті 8 Закону, єдиний внесок з військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового та начальницького складу утримується у розмірі 2,6 відсотка грошового забезпечення.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Складові грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначені постановою КМУ від 07.11.2007 р. №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Перелік додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу визначений у додатках 25 — 28 зазначеної Постанови.
При цьому суми щомісячної грошової компенсації сум ПДФО, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями й особами рядового та начальницького складу, не віднесені до зазначеного переліку.
Отже, на вищезазначені суми виплат єдиний внесок не нараховується.