• Посилання скопійовано

Міндоходів пропонує знизити єдиний соціальний внесок до 15%

У разі зниження єдиного соціального внеску до 15% відбудеться легалізація заробітних плат. Це дозволить додатково отримати понад 20 млрд грн надходжень єдиного соцвнеску, повідомили в Міністерстві доходів та зборів

Міндоходів пропонує знизити єдиний соціальний внесок до 15%

«Налоговая нагрузка на фонд оплаты труда в условиях действующей системы налогообложения является показателем неэффективности ставок налогов — она составляет до 52%. Такая степень налоговой нагрузки является основной причиной ухода в тень ВВП в части заработной платы.

Ожидается, что реальным стимулом легализации такой заработной платы будет размер эффективной фискальной нагрузки 20-28,5%, что позволит легализовать до 150 млрд грн. Учитывая это, мы предлагаем, в частности, уменьшить действующие размеры единого взноса с 37-49% до 15%», — отметили в фискальном ведомстве.

В Миндоходов также отмечают, что для обсуждения указанных предложений привлечены бизнес-сообщество и ученые. «После обработки полученных предложений будет представлен соответствующий законопроект», — констатировали в министерстве.

Напомним, по подсчетам Пенсионного фонда, если единый соцвзнос будет снижен до 15% для работодателей, как декларировали неоднократно в Кабмине, недостаток финансирования ПФ может составить 80-100 млрд грн.

Среди других компенсаторов для ПФ называют: расширение прогрессивной шкалы налогообложения доходов физлиц с поднятием максимальной ставки до 20%, отмена максимального порога, с которого платится ЕСВ (ныне — 17 «минималок»), введение всеобщего декларирования доходов, возвращение сбора в ПФ с операций купли-продажи безналичной валюты.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • ФОП є найманим працівником: що зі сплатою ЄСВ?
    ФОП, який має основне місце роботи, звільняється від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного року, за які роботодавцем було сплачено не менше мінімального страхового внеску (у 2025 році – 1760 грн). Повідомляти про це ДПС не потрібно
    17.01.20251 363
  • Як отримати довідку ОК-5 на вебпорталі послуг ПФУ?
    Згенерувати довідку ОК-5 можна після авторизації на вебпорталі ПФУ за допомогою ЕЦП. Для цього треба обрати вкладку “Запит на отримання електронних документів” у розділі “Комунікації з ПФУ” та заповнити форму: з випадаючого переліку обрати тип довідки (ОК-5)
    17.01.20259602
  • 20 січня – останній день сплати ЄСВ ФОПами за ІV квартал 2024 року
    20 січня – граничний день для ФОПів зі сплати ЄСВ за ІV квартал. Сума для сплати вже становить 5 280 грн. Але через воєнний стан у 2024 році всі ФОПи мали право не сплачувати ЄСВ, а з 2025 року такої пільги вже немає
    16.01.20256 1298
  • Довідки про страховий стаж за ОК-5 та ОК-7: коли та як формуються?
    Довідка ОК-5 містить дані щодо суми заробітку для пенсії, визначення страхового стажу. Вона формується за будь-який період починаючи з 2000 р. Довідка ОК-7 містить відомості про суми зарплати, з якої сплачується ЄСВ, та страховий стаж за період із 2011 р.
    15.01.20252 528
  • Хто з ФОПів має право не сплачувати ЄСВ у 2025 році?
    За Законом про ЄСВ звільняються від сплати ЄСВ за себе ФОПи незалежно від системи оподаткування, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли пенсійного віку та отримують пенсію або соцдопомогу
    14.01.20255 184