• Посилання скопійовано

Перелік пенсіонерів-підприємців, звільнених від єдиного соцвнеску, пропонують розширити

Кабінет Міністрів підтримав ініціативу Мінсоцполітики щодо розширення переліку категорій пенсіонерів-підприємців, звільнених від сплати єдиного соціального внеску

Перелік пенсіонерів-підприємців, звільнених від єдиного соцвнеску, пропонують розширити

Про це повідомила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська, коментуючи ухвалення на сьогоднішньому засіданні КМУ рішення щодо підтримки законопроекту «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

«Поданий законопроект розширює категорії пенсіонерів-підприємців, які можуть бути звільненими від сплати єдиного соціального внеску. Якщо раніше на звільнення від обов’язкової сплати єдиного соціального внеску могли розраховувати тільки пенсіонери за віком та інваліди, то відтепер до категорії пільговиків включено отримувачів усіх видів пенсій, які досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, - зазначила Наталія Королевська.

«Реформування системи соціального страхування має за мету встановлення у суспільстві соціальної справедливості. Подолання несправедливості серед пенсіонерів-підприємців – це один із кроків на цьому шляху», – наголосила Міністр.

За чинним законодавством фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (частина четверта статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

«При цьому до Міністерства надходить багато звернень щодо звільнення від сплати єдиного внеску пенсіонерів-підприємців, які одержують пенсію за вислугу років і досягли загальновстановленого пенсійного віку. Для усунення непорозумінь Мінсоцполітики розроблено проект закону, яким пропонується чітко визначити умови звільнення від сплати єдиного внеску. Відповідно до запропонованого Мінсоцполітики законопроекту, фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску по досягненню загальновстановленого пенсійного віку незалежно від закону, у відповідності до якого цим особам призначено пенсію», - зазначила Міністр.

Чисельність пенсіонерів та інвалідів, які на сьогодні звільнені від сплати єдиного внеску, - 164 436 осіб. Сума єдиного внеску, яка буде недоотримана внаслідок прийняття законопроекту, складе 51,6 млн. грн. на рік (із розрахунку 10 746 пенсіонерів, які є фізичними особами-підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування та отримують пенсію за вислугу років і досягли віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

Для прикладу

За чинних умов чоловік-підприємець, який одержує пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, по досягненню 60 років звільняється від сплати єдиного внеску.

У той же час підприємець, який одержує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, по досягненню 60 років не має такого права щодо звільнення від сплати єдиного внеску. Якщо запропонований Мінсоцполітики законопроект буде ухвалено Верховною Радою, такий підприємець звільнятиметься від обов’язкової сплати ЄСВ та матиме право добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Джерело: КМУ

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • ФОП є найманим працівником: що зі сплатою ЄСВ?
    ФОП, який має основне місце роботи, звільняється від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного року, за які роботодавцем було сплачено не менше мінімального страхового внеску (у 2025 році – 1760 грн). Повідомляти про це ДПС не потрібно
    17.01.20251 353
  • Як отримати довідку ОК-5 на вебпорталі послуг ПФУ?
    Згенерувати довідку ОК-5 можна після авторизації на вебпорталі ПФУ за допомогою ЕЦП. Для цього треба обрати вкладку “Запит на отримання електронних документів” у розділі “Комунікації з ПФУ” та заповнити форму: з випадаючого переліку обрати тип довідки (ОК-5)
    17.01.20259572
  • 20 січня – останній день сплати ЄСВ ФОПами за ІV квартал 2024 року
    20 січня – граничний день для ФОПів зі сплати ЄСВ за ІV квартал. Сума для сплати вже становить 5 280 грн. Але через воєнний стан у 2024 році всі ФОПи мали право не сплачувати ЄСВ, а з 2025 року такої пільги вже немає
    16.01.20256 1078
  • Довідки про страховий стаж за ОК-5 та ОК-7: коли та як формуються?
    Довідка ОК-5 містить дані щодо суми заробітку для пенсії, визначення страхового стажу. Вона формується за будь-який період починаючи з 2000 р. Довідка ОК-7 містить відомості про суми зарплати, з якої сплачується ЄСВ, та страховий стаж за період із 2011 р.
    15.01.20252 526
  • Хто з ФОПів має право не сплачувати ЄСВ у 2025 році?
    За Законом про ЄСВ звільняються від сплати ЄСВ за себе ФОПи незалежно від системи оподаткування, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли пенсійного віку та отримують пенсію або соцдопомогу
    14.01.20255 161