• Посилання скопійовано

Матеріальне забезпечення та соціальні послуги: хто має право?

Право на матзабезпечення мають лише особи, які підлягають загальнообов'язковому державному соцстрахуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням та за яких сплачуються страхові внески

Матеріальне забезпечення та соціальні послуги: хто має право?

Мінсоцполітики нагадує, що право на матеріальне забезпечення мають лише застраховані особи, тобто особи, які підлягають загальнообов'язковому державному соцстрахуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням та за яких сплачуються страхові внески (Лист Мінсоцполітики від 22.05.2013 р. №413/039/97-13). 

До них належать особи, які працюють на умовах трудового договору на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізосіб, члени колективних підприємств, сільськогосподарських та інших виробничих кооперативів.

Отож, учні та студенти навчальних закладів мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги у разі, якщо вони працюють на умовах трудового договору і отримують зарплату та сплачують єдиний соцвнесок.

Право на відповідне матеріальне забезпечення виникає у застрахованих осіб з настанням страхового випадку (тимчасової непрацездатності) в період роботи (включаючи і час випробування та день звільнення).

Особи, які забезпечують себе роботою самостійно, мають право на матеріальне забезпечення за умови добровільної сплати страхових внесків до ФСС з ТВП.

 

 

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • ФОП є найманим працівником: що зі сплатою ЄСВ?
    ФОП, який має основне місце роботи, звільняється від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного року, за які роботодавцем було сплачено не менше мінімального страхового внеску (у 2025 році – 1760 грн). Повідомляти про це ДПС не потрібно
    17.01.20251 353
  • Як отримати довідку ОК-5 на вебпорталі послуг ПФУ?
    Згенерувати довідку ОК-5 можна після авторизації на вебпорталі ПФУ за допомогою ЕЦП. Для цього треба обрати вкладку “Запит на отримання електронних документів” у розділі “Комунікації з ПФУ” та заповнити форму: з випадаючого переліку обрати тип довідки (ОК-5)
    17.01.20259572
  • 20 січня – останній день сплати ЄСВ ФОПами за ІV квартал 2024 року
    20 січня – граничний день для ФОПів зі сплати ЄСВ за ІV квартал. Сума для сплати вже становить 5 280 грн. Але через воєнний стан у 2024 році всі ФОПи мали право не сплачувати ЄСВ, а з 2025 року такої пільги вже немає
    16.01.20256 1078
  • Довідки про страховий стаж за ОК-5 та ОК-7: коли та як формуються?
    Довідка ОК-5 містить дані щодо суми заробітку для пенсії, визначення страхового стажу. Вона формується за будь-який період починаючи з 2000 р. Довідка ОК-7 містить відомості про суми зарплати, з якої сплачується ЄСВ, та страховий стаж за період із 2011 р.
    15.01.20252 526
  • Хто з ФОПів має право не сплачувати ЄСВ у 2025 році?
    За Законом про ЄСВ звільняються від сплати ЄСВ за себе ФОПи незалежно від системи оподаткування, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли пенсійного віку та отримують пенсію або соцдопомогу
    14.01.20255 161