• Посилання скопійовано

Добровільне соцстрахування - 2015: основні моменти

ДФСУ нагадує про основні зміни до Закону про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

Добровільне соцстрахування - 2015: основні моменти

ДФСУ у листі від 16.01.2015 р. №1040/7/99-99-17-03-01-17 нагадала про зміни до Закону №2464 у зв'язку з набранням чинності Закону №77-VIII. 

Так, для осіб, які бажають брати участь у декількох видах загальнообов’язкового державного соціального страхування, встановлено наступні ставки єдиного внеску:

1) пенсійне страхування та страхування на випадок безробіття - 34,8 %;

2) пенсійне страхування, страхування на випадок безробіття та страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням - 36,5 %;

3) пенсійноме страхування, страхування на випадок безробіття, страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності - 36,41 %.

У разі, якщо зазначені особи бажають бути застрахованими за всіма видами загальнообов’язкового державного соціального страхування єдиний внесок встановлюється у розмірі 38,11 %.

Якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та обраної ставки ЄСВ.

У разі зміни розміру мінімальної зарплати, ЄСВ, мінімального страхового внеску та максимального розміру ЄСВ, фіскальний орган в місячний строк з моменту виникнення змін повідомляє особу, з якою укладено Договір, а особа сплачує його у новому розмірі на підставі Повідомлення про зміну показників. При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладення договору. Новий Договір у цьому випадку не укладається.

Крім цього, податківці наголосили на врахуванні змін для діючих договорів, які було укладено органами доходів і зборів (фіскальними органами). А при укладанні нових договорів та розрахунках сум одноразової сплати ЄСВ за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року), рекомендують керуватись нормами законодавства, які набрали чинності з 1 січня 2015 року.

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»