Головна Усі новини Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Уряд готовий переглянути критерії зниження єдиного соцвнеску

Кабмін готовий переглянути законопроект у рамках загального пакету законів за програмою реформ

Кабінет міністрів України готовий переглянути прийняте раніше рішення про критерії зниження ставок єдиного соціального внеску (ЄСВ) для роботодавців і має намір закріпити нову, вдосконалену модель стягування ЄСВ окремим законом.

Про це заявив під час розширеного засідання уряду прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

«Впровадження формули, яка мала стимулювати до детінізації зарплат, була запропонована парламентською коаліцією і стала умовою голосування за весь пакет запропонованих урядом змін, - сказав Яценюк. – Проте, на великий жаль, наші партнери по парламенту запропонували модель, яка не працює. І це я говорю до того, щоб всі розуміли ступінь відповідальності. Водночас, ми, як уряд, готові переглянути законопроект, і він буде поданий у рамках загального пакету законів за програмою реформ, і дати можливість вивести з тіні і стимулювати до того, що чим більше зарплату платиш, тим менше податку вносиш до держбюджету».

Яценюк зазначив, що «не всі експерименти, які пропонуються, є ефективними».

Як повідомлялось, раніше очільник уряду відзначав, що прийнятий парламентом наприкінці грудня 2014 року принцип і механізм стягування єдиного соціального внеску (ЄСВ) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, як ключового податку на фонд заробітної плати у країні і основного джерела доходів Пенсійного фонду, може бути переглянуто після детального аналізу.

Закон «Про реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування і легалізацію фонду оплати праці» передбачає зменшення сплати єдиного соціального внеску з нині чинної ставки 41% до 16,4%. Ключовими умовами для такого зниження ставки для роботодавців - платників податків мають стати: збільшення фонду оплати праці на 30%, встановлення середньої зарплати у розмірі не менше трьох мінімальних (понад 3 600 грн) і виконання умов з подальшої детінізації зарплат.

Водночас голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна відзначила, що таке рішення торкнеться не більш як 10% українських підприємств. Ляпіна не виключила, що критерії зниження ЄСВ можуть бути переглянуті вже за результатами 1-го кварталу 2015 року.

 

Джерело
УНІАН
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?