• Посилання скопійовано

Як заповнювати платіжне доручення на сплату ЄСВ? – нагадування від ДФС

Оскільки ЄСВ не належить до доходів бюджету, у полі «Отримувач» платіжного доручення зазначаються найменування органу ДФС та його код ЄДРПОУ

Як заповнювати платіжне доручення на сплату ЄСВ? – нагадування від ДФС

ДФС у Запорізькій області розповідає, що при сплаті єдиного внеску поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

  • у полі №1 – зазначається службовий код («*»);
  • у полі №2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати («101» – Сплата суми єдиного внеску);
  • у полі №3 – друкується розділовий знак «;» та код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;
  • у полі №4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу;
  • у полі №5 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;
  • у полі №6 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;
  • у полі №7 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється.

При заповненні реквізита «Отримувач»:

  • зазначається повне або скорочене (за наявності) найменування отримувача, яке міститься в Єдиному державному реєстрі або в Єдиному банку даних юридичних осіб, або в реєстраційному документі;
  • зазначається прізвище, ім’я, по-батькові отримувача, що відповідає прізвищу, імені, по-батькові отримувача, яке містить паспорт громадянина України (або інший документ, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаним на території України для укладення правочинів);
  • під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації.

Разом з тим, для зарахування єдиного внеску в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному органу доходів і зборів.

Оскільки єдиний соціальний внесок не належить до доходів бюджету, то код бюджетної класифікації не вказується, а у полі «Отримувач» платіжного доручення зазначаються найменування органу ДФС та його код ЄДРПОУ.

Зазначене визначено «Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» затвердженим наказом МФУ від 24.07.2015 р. №666.

 

Від редакції: Через введення IBAN рахунки для сплати ЄСВ не змінювалися. До 1 листопада будуть діяти поточні реквізити з ЄСВ. З реквізитами можна ознайомитися тут>>

Тож у платіжних дорученнях у полях щодо інформації отримувача коштів при сплаті податків потрібно зазначати, як код банку? так й рахунок. З 1 листопада рахунки для сплати податків та ЄСВ мають також змінитися. Про це ми писали тут>>

Приклад заповнення платіжного доручення у перехідний період був презентований НБУ під час круглого столу з банками. З ним можна ознайомитися тут>> та виглядає він так:

***

Читайте також:

Джерело: ДФС у Запорізькій області

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»