20 серпня 2020 року у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №3998 "Про внесення змін до деяких законів України щодо збільшення розміру мінімальної заробітної плати та з метою розширення соціально-економічних гарантій, наданих працівникам бюджетного сектору економіки, іншим найманим працівникам, малому та середньому бізнесу, у зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік". Його авторами є Ю. Тимошенко, М. Цимбалюк та ін.
Зокрема, законопроектом пропонується:
1) тарифну сітку для бюджетників зробити кратною МЗП із таким перехідним періодом:
- з 1 вересня 2020 р. = 75% МЗП,
- з 1 січня 2021 р. = 100% МЗП для посадового окладу 1 (першого) тарифного розряду.
2) з 1 січня 2021 року посадовий оклад для кожного з тарифних розрядів ЄТС встановити більшим як мінімум на 10% від посадового окладу для попереднього тарифного розряду, що мотивує їх кар’єрні зусилля;
3) щоб протягом дії карантинних обмежень ФОПи сплачували податки, виходячи з розміру МЗП, встановленого станом на 1 січня 2020 року (тобто 4723 грн);
4) компенсацію можливих витрат, пов’язаних із збільшенням розміру МЗП, здійснювати за рахунок зняття граничних обмежень для бази нарахування ЄСВ (крім ФОПів), отже економії витрат державного бюджету на покриття дефіциту Пенсійного фонду, а також за рахунок реструктуризації (уцінки, списання) частки зовнішнього державного боргу України, вираженого в державних деривативах.
У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його офіційного оприлюднення.
***
Читайте також:
- З 1 вересня підвищать посадові оклади бюджетникам: рішення КМУ
- З 1 вересня – мінімальна зарплата 5000 грн: прийнято закон!
***
УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!