• Посилання скопійовано

Квоти з працевлаштування осіб з інвалідністю можуть змінити: Уряд готує законопроєкт

Ще з весни 2021 року законотворці намагаються реформувати систему працевлаштування осіб з інвалідністю. Цього разу - за допомогою обговорення з представниками бізнесу

Квоти з працевлаштування осіб з інвалідністю можуть змінити: Уряд готує законопроєкт

Штрафи за невиконання квоти на працевлаштування осіб з інвалідністю скасують. Натомість роботодавцям пропонують або облаштовувати робочі місця на рівні 4% від працевлаштованих співробітників, або сплачувати цільовий внесок на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 40% середньої місячної заробітної плати на підприємстві.

Нагадаємо, що зараз розмір штрафу за невиконання нормативу працевлаштування інвалідів залежить від кількості осіб, що працюють на підприємстві за основним місцем роботи.

Якщо на підприємстві працює:

  • 8 – 14 осіб, то розмір штрафу дорівнює 50% середньорічної зарплати штатного працівника;
  • 15 - 24 осіб, то розмір штрафу дорівнює 100%  середньорічної зарплаті штатного працівника;
  • 25 та більше осіб, то розмір штрафу дорівнює 100%  середньорічної зарплаті штатного працівника, помноженої на кількість осіб з інвалідністю, щодо якої не виконано квоту (норматив) з працевлаштування. 

Про плани на зниження штрафу  стало відомо представникам Європейської Бізнес Асоціації  під час зустрічі із Радницею-Уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності Тетяною Ломакіною та Оксаною Жолнович, Керівником Департаменту соціальної політики та охорони здоров’я Офісу Президента України.

Окрім цього, учасники обговорили й інші новації, що увійшли до робочої версії оновленого законопроєкту щодо реформи у сфері працевлаштування осіб з інвалідністю (законопроєкт ще не зареєстровано у Парламенті), зокрема:

  • виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, окрім безпосередньо працевлаштування чи сплати внеску, буде можливо (частково) за рахунок купівлі товарів та послуг у підприємств трудової інтеграції осіб з інвалідністю, а також взяття осіб з інвалідністю на стажування за професією чи спеціальністю;
  • у розрахунок нормативу робочих місць не включатимуться штатні працівники, робота яких пов’язана з небезпечними чи шкідливими умовами праці, а от особи з інвалідністю І групи та особи з інвалідністю ІІ групи з порушенням зору та/або слуху або інтелектуальними чи психічними порушеннями зараховуватимуться як одна працююча особа з інвалідністю за двох штатних працівників;
  • кошти Державного фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (яким планується замінити існуючий Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю) можуть бути використані роботодавцем для забезпечення надання соціальної послуги соціального супроводу при працевлаштуванні та на робочому місці;
  • деталізовано поняття «розумного пристосування» робочого місця для особи з інвалідністю, яке має забезпечити роботодавець, а саме: модифікацію до будівель та приміщень, модифікацію існуючого та придбання нового обладнання і компенсаторних приладів, надання дозволу на виконання певної роботи з дому тощо.

Нагадаємо, що навесні цього року у парламенті було зареєстровано одразу чотири законопроєкти, що мають сприяти підвищенню зайнятості серед осіб з інвалідністю. Мова йде про проєкт закону №5344 «Про внесення змін до деяких законів України щодо щодо створення сприятливих умов для працевлаштування осіб з інвалідністю» та три альтернативні. Кожен з них містив прогресивні позитивні нововведення, але в той же час мав і низку суперечливих положень, які могли порушити баланс врахування інтересів різних стейкхолдерів. 30 червня Комітетом ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів було прийнято рішення взяти за основу альтернативний законопроєкт №5433-3 та створити робочу групу з напрацювання нового документу, до якої увійшли й представники Європейської Бізнес Асоціації.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»