• Посилання скопійовано

Мінсоцполітики розробило проєкт порядку визначення осіб з інвалідністю, які можуть бути працевлаштовані

СПО профспілок оприлюднило для обговорення проєкт Порядку визначення осіб з інвалідністю, які можуть бути працевлаштовані, та надсилання до Державного центру зайнятості інформації про таких осіб

Мінсоцполітики розробило проєкт порядку визначення осіб з інвалідністю, які можуть бути працевлаштовані

21 липня 2023 року набрав чинності Закон №3191-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо верифікації відомостей в окремих системах та реєстрах". Ним, зокрема, Міністерство соціальної політики наділено повноваженнями за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері зайнятості населення та трудової міграції, затвердити порядок визначення осіб з інвалідністю, які можуть бути працевлаштовані, визначити форму та порядок надсилання інформації про таких осіб до Державного центру зайнятості.

З огляду на це розроблено проєкт наказу Мінсоцполітики "Про затвердження Порядку визначення осіб з інвалідністю, які можуть бути працевлаштовані, та надсилання до Державного центру зайнятості інформації про таких осіб".

Цим Порядком установлено механізм визначення Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю (далі – Фонд) в автоматизованому режимі з використанням даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – РЗО) та централізованого банку даних з проблем інвалідності (далі – ЦБІ) осіб з інвалідністю, які можуть бути працевлаштовані, та надсилання інформації про таких осіб до Державного центру зайнятості.

Автоматизований режим визначення осіб з інвалідністю, які можуть бути працевлаштовані  – це комплекс заходів зі збору, узагальнення, аналізу та порівняння даних про осіб з інвалідністю, що містяться в ЦБІ та РЗО. Порівняння даних про осіб з інвалідністю, що містяться в ЦБІ та РЗО, здійснюється шляхом встановлення різниці між даними про загальну чисельність осіб з інвалідністю, що містяться в ЦБІ, та даними про чисельність осіб з інвалідністю, які працевлаштовані, наданих Пенсійним фондом України з РЗО до Фонду. Визначення осіб з інвалідністю, які можуть бути працевлаштовані, здійснюється в автоматизованому режимі ц ЦБІ з використанням його програмних засобів.

Автоматизований режим визначення осіб з інвалідністю, які можуть бути працевлаштовані, застосовується для:

  • встановлення поточної кількості осіб з інвалідністю, які не працевлаштовані;
  • проведення аналізу щодо невиявленого попиту серед осіб з інвалідністю на працевлаштування та реалізація їхніх прав у сфері зайнятості населення;
  • безоплатного надання інформації особам з інвалідністю про пропонування і попит на робочу силу, зокрема про вільні робочі місця (посади), можливості та умови працевлаштування на території України, професійну орієнтацію, професійне навчання та інші послуги, передбачені законодавством;
  • безоплатного надання юридичним особам, фізичним особам –підприємцям, які використовують працю фізичних осіб (далі – роботодавці), за наявності попиту на робочу силу (вакансії), інформації про осіб з інвалідністю, які можуть бути працевлаштовані;
  • удосконалення механізму працевлаштування осіб з інвалідністю.

Очікується, що цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»