• Посилання скопійовано

Реформа системи соціального страхування: групи інвалідності та виплати щодо них зберігаються

У планах Мінсоцполітики – збільшення максимального розміру щомісячної страхової виплати до 40 тис. грн та впровадження оплачуваного лікарняного до 14 місяців. Крім того, статус інвалідності та всі групи інвалідності залишаються

Реформа системи соціального страхування: групи інвалідності та виплати щодо них зберігаються

Міністерство соціальної політики готує до другого читання проєкт закону про реформування системи соціального страхування. Наразі Мінсоцполітики активно працює  з представниками експертної спільноти, громадськості, народними депутатами, щоб врахувати всі конструктивні пропозиції до другого читання та забезпечити якісний результат.

Адже реформа має на меті створити сучасну систему підтримки, яка надасть людині, що зіткнулась із травмою чи хворобою, як фінансову допомогу, так і можливості для відновлення та повернення до самостійного життя.

Нагадуємо, що законопроєкт був ухвалений у першому читанні. Звертаємо увагу, що залишається без змін:

  • Статус інвалідності.
  • Всі групи інвалідності. 
  • Для всіх осіб, які мають інвалідність, а також потерпілих від нещасного випадку зберігаються всі виплати на весь період встановленої інвалідності або ступеня втрати працездатності потерпілим.
  • Якщо у людини інвалідність або ступінь втрати працездатності потерпілим встановлені безстроково, всі виплати за нею зберігаються довічно, потреби проходити будь-яку переоцінку немає.

Щодо  змін, які планується реалізувати:

  • Максимальний розмір щомісячної страхової виплати (у разі нещасного випадку на виробництві збільшиться до 5-ти мінімальних заробітних плат – 40 тис. грн (наразі максимальний розмір виплати – 32 тис. грн).
  • Лікарняний оплачуватиметься до 14 місяців, адже важкі травми чи захворюваннях можуть потребувати більшого часу для лікування та відновлення людини.
  • Для людей з частковою працездатністю знімаються обмеження у три місяці у виплатах допомоги по безробіттю. Іноді пошук роботи, яка влаштовує людину, може зайняти більший час. Планується збільшити час, протягом якого держава фінансово підтримуватиме людину. 

 

Підтримка ветеранів: суттєве посилення

Реформа змінює підхід до підтримки ветеранів, забезпечуючи їм допомогу на всіх етапах: під час лікування, після його завершення та у процесі пошуку роботи.

Як є зараз?

  • Під час лікування: якщо військовослужбовець отримав поранення і звільнився під час лікування, він не отримує жодних виплат, якщо не працевлаштований.
  • Після лікування: людина після завершення лікарняного залишається без фінансової підтримки до оформлення іншого виду допомоги, що створює перерву в доходах.

 

Як планується зробити?

Під час лікування

  • Військовослужбовці, які звільнилися через поранення, отримуватимуть лікарняний у розмірі 100% грошового забезпечення (без бойових доплат) на весь період лікування.

Після завершення лікування

  • Одразу після закінчення лікарняного проводиться оцінка обмежень у сфері зайнятості, яка дозволяє автоматично призначити новий вид фінансової допомоги без перерви у виплатах.
  • У разі повної втрати працездатності ветеран отримуватиме щомісячну виплату у розмірі 100% грошового забезпечення.
  • Якщо ветеран може працювати, але його дохід зменшився, держава компенсуватиме різницю між попереднім і нинішнім доходом.

Пошук роботи

  • Ветерани, які шукають роботу разом зі Службою зайнятості, отримуватимуть не менше 50% грошового забезпечення на період пошуку.

 

Що це змінює?

  • Забезпечується безперервна підтримка: від лікування до повної адаптації.
  • Створюється механізм компенсації доходів для тих, хто частково або повністю втратив спроможність працювати.
  • Ветерани, які шукають роботу, більше не залишаться без фінансової допомоги.

Джерело: Міністерство соціальної політики

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • ФОП є найманим працівником: що зі сплатою ЄСВ?
    ФОП, який має основне місце роботи, звільняється від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного року, за які роботодавцем було сплачено не менше мінімального страхового внеску (у 2025 році – 1760 грн). Повідомляти про це ДПС не потрібно
    17.01.20251 948
  • Як отримати довідку ОК-5 на вебпорталі послуг ПФУ?
    Згенерувати довідку ОК-5 можна після авторизації на вебпорталі ПФУ за допомогою ЕЦП. Для цього треба обрати вкладку “Запит на отримання електронних документів” у розділі “Комунікації з ПФУ” та заповнити форму: з випадаючого переліку обрати тип довідки (ОК-5)
    17.01.20251 1002
  • 20 січня – останній день сплати ЄСВ ФОПами за ІV квартал 2024 року
    20 січня – граничний день для ФОПів зі сплати ЄСВ за ІV квартал. Сума для сплати вже становить 5 280 грн. Але через воєнний стан у 2024 році всі ФОПи мали право не сплачувати ЄСВ, а з 2025 року такої пільги вже немає
    16.01.20256 5958
  • Довідки про страховий стаж за ОК-5 та ОК-7: коли та як формуються?
    Довідка ОК-5 містить дані щодо суми заробітку для пенсії, визначення страхового стажу. Вона формується за будь-який період починаючи з 2000 р. Довідка ОК-7 містить відомості про суми зарплати, з якої сплачується ЄСВ, та страховий стаж за період із 2011 р.
    15.01.20252 763
  • Хто з ФОПів має право не сплачувати ЄСВ у 2025 році?
    За Законом про ЄСВ звільняються від сплати ЄСВ за себе ФОПи незалежно від системи оподаткування, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли пенсійного віку та отримують пенсію або соцдопомогу
    14.01.20256 284