• Посилання скопійовано

Застосування ставки ЄСВ до зарплати працівника при встановленні інвалідності

Оскільки в грудні 2024 року була відсутня інформація про встановлення інвалідності застрахованій особі, застосовуються загальні правила нарахування ЄСВ. Тож роботодавець за грудень 2024 року мав ще застосовувати ставку ЄСВ у 22%, а не 8,41%

Застосування ставки ЄСВ до зарплати працівника при встановленні інвалідності

Пенсійний фонд України у листі від 24.02.2025 №2800-060202-8/12369 зупинився на особливостях застосування ставки ЄСВ до доходів особи з інвалідністю.

У листі йдеться про те, що ст. 20 Закону №2464 визначено, що Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань формує та веде реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Джерела формування Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування визначено у ст.18 Закону №2464.

Обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону №2464 нараховується єдиний внесок.

Пунктом 1 частини першої ст. 7 Закону №2464 визначено, що базою нарахування єдиного внеску є, зокрема, сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.1995 №108/95-ВР «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Крім того, для платників, зазначених у пункті 1 частини першої ст. 4 Закону №2464, визначено, що у разі якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.

Частиною 4 ст. 9 Закону №2464 визначено, що нарахування єдиного внеску за попередні періоди здійснюється виходячи з розміру єдиного внеску, який діяв на день нарахування заробітної плати (доходу), на яку нараховується єдиний внесок.

Оскільки в грудні 2024 року була відсутня інформація про встановлення інвалідності застрахованій особі, застосовуються норми абзацу 2 частини п'ятої ст. 8 Закону №2464. Тож роботодавець за грудень 2024 року мав ще застосовувати ставку ЄСВ у 22%, а не 8,41%. 

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»