Всім Вам відомі випадки коли органи ГФС проводять податкові перевірки за результатами яких не виносять податкових повідомлень-рішень, а лише вносять інформацію про такі перевірки в бази податкових служб, тим самим анулюють показники Ваших податкових декларацій з ПДВ у частині податкового кредиту та податкових зобов'язань, що у свою чергу ставить під удар ваших безпосередніх контрагентів. Таким чином псують Вашу ділову репутацію і ставлять під загрозу існування Вашої компанії в загальному.
З 2013 року існує якась податкова практика згідно з якою за захистом порушеного права можна звернутися до суду з позовними вимогами за визнанням неправомірними дії податкової служби щодо внесення даних в податкові бази про такі перевірки, а також по зобов'язування органів ГФС відновити/внести дані податкової декларації платників податків, тим самим прибрати розбіжності в базах органів ГФС по стосункам Вас і ваших контрагентів.
4 листопада 2015 р. Верховний Суд оприлюднив свою позицію, згідно з якою органи ГФС при таких діях не в якому разі не порушують законні права платників податків, фактично внесення до податкових бази дані про такі перевірки необхідні лише для виконання органами ГФС накладених на них функцій.
Що ж у такому випадку необхідно робити?
Потрібно звертатися до суду з позовними вимогами про визнання неправомірними дії органів ГФС в частині невинесення повідомлення-рішення, необхідно другим пунктом зобов'язувати органи ГФС винести податкове повідомлення-рішення, оскільки ст.54 ПКУ зобов'язує органи ГФС виносити податкове повідомлення-рішення у разі якщо в ході проведення перевірки було встановлено завищення або заниження податкових зобов'язань. Тільки таким чином Ви можете захистити своє порушене право.
Андрій Коваленко, головний спеціаліст
відділу податкової практики компанії "De Facto"