Механізм адміністративного оскарження рішень контролюючих органів є важливим механізмом врегулювання спору між платником податків і контролюючим органом. Тому ДФС разом з Міністерством фінансів України напрацьовано пропозиції по удосконаленню цього механізму. Про це повідомив директор департаменту адміністративного оскарження та судового супроводження ДФС Дмитро Донець.
Він зазначив, що основний наголос у пропозиціях було зроблено на підвищенні прозорості та відкритості адміністративного оскарження. Враховуючи скарги, зауваження та пропозиції платників податків та громадських організацій запропоновано низку змін, серед яких слід відмітити:
- право бути присутнім під час розгляду скарги за участю платника податків представників ЗМІ,
- здійснення технічної фіксації засідання з розгляду скарги за участю платника податків за допомогою фото-, кінозйомки, відео- та звукозапису,
- залучення до розгляду представників Міністерства фінансів України, Державної регуляторної служби, Ради бізнес-омбудсмена, Уповноваженого з питань підприємництва при ДФС.
«Крім того, серед запропонованих змін - можливість ознайомлення із матеріалами перевірки та адміністративного оскарження в електронній та письмовій формі, можливість робити копії та виписки з цих матеріалів за допомогою технічних засобів», - зазначив Дмитро Донець.
Запровадження вищезазначених змін пропонується шляхом внесення змін до Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України 21.10.2015 р. №916.
«Сподіваємося, що запропоновані зміни будуть підтримані центральними органами виконавчої влади, що сприятиме покращенню партнерських відносин між бізнесом та органами ДФС та наданню високоякісного сервісу шляхом забезпечення якісного та відкритого розгляду скарг», - додав Дмитро Донець.
Новини на тему:
- Нові правила передачі матеріалів перевірок слідчим підрозділам: коментар ДФС;
- Рада підтримала введення однорівневої системи адміноскарження рішень контролюючих органів.