ДФСУ у листі від 04.11.2015 р. №23484/6/99-99-10-03-02-15 нагадала, що органи доходів і зборів України можуть укладати договори, що визначають їх взаємовідносини у сфері електронного документообігу, зокрема, визнання електронного цифрового підпису платників податків або посадових осіб платників податків, лише за умови використання ними посилених сертифікатів відкритих ключів.
При поданні податкових документів в електронній формі телекомунікаційними каналами зв'язку потрыбно додержуватися такого порядку:
- платник податків створює податковий документ в електронному за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення, який підписується ЕЦП посадових осіб і ЕЦП відбитка печатки, та надсилається електронною поштою на адресу Інформаційного порталу органів доходів і зборів;
- про отримання договору про визнання електронних документів (далі – договір) податківці надсилають першу квитанцію, підписану ЕЦП органом доходів і зборі;
- після підписання договору органом доходів і зборів надсилається друга квитанція та договір, підписаний ЕЦП органом доходів і зборів. Відкриті сертифікати ЕЦП платника податків, яким підписано договір, автоматично імпортуються до бази сертифікатів Інформаційного порталу органів доходів і зборів.
При цьому податківці звертають увагу, що податкові документи в електронному вигляді з обов'язковими реквізитами (у тому числі з ЕЦП платника податків), подані відповідно до цього порядку, є оригіналами, мають юридичну силу, повинні зберігатися та можуть використовуватися під час судового або досудового вирішення спорів.