ДФС у листі від 14.09.2016 р. №9679/М/99-99-13-04-02-14 зауважує, що відмова платника податків від проведення перевірки за наявності законних підстав для її проведення, допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення перевірки, а також вчинення будь-яких інших дій з метою уникнення проведення перевірки може бути підставою для вжиття контролюючими органами таких дій:
- застосування арешту майна, відмінного від коштів, платника податків на підставі прийняття рішення керівником (заступником керівника) органу ДФС, обґрунтованість якого повинна бути перевірена судом протягом 96 годин (ст. 94 ПКУ);
- звернення до адміністративного суду із позовом (поданням) про застосування арешту коштів на рахунках у банку платника податків, зокрема, щодо зупинення видаткових операцій (пп. 94.6.2 ПКУ).
Окрім того, недопуск посадових осіб контролюючих органів до проведення документальної виїзної перевірки не позбавляє контролерів права вжити заходів щодо організації та прийняття рішення про проведення документальної невиїзної перевірки такого платника, за умови наявності обставин для її проведення, визначених статтями 77 та 78 ПКУ, та з дотриманням вимог щодо її організації відповідно до статті 79 ПКУ.
Читайте також: Внаслідок одного судового рішення позапланові перевірки прийдуть на понад 900 підприємств (+повний перелік)