• Посилання скопійовано

Як Держпраці контролюватиме якість проведення атестації робочих місць

Оприлюднено проект Порядку здійснення контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці

Як Держпраці контролюватиме якість проведення атестації робочих місць

30 листопада Держпраці оприлюднила Проект наказу Міністерства соціальної політики України „Про затвердження Порядку здійснення контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці” (завантажити).

 

Чим зумовлене таке рішення?

Автори проекту пояснюють це тим, що наразі відсутній відповідний порядок з чітко визначеною процедурою здійснення контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від їх форм власності, виду діяльності, господарювання, та у фізичних осіб, які використовують найману працю.

 

"Відсутність дієвого контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці збільшує ризики виникнення спорів при наданні пенсій за віком на пільгових умовах, інших пільг та компенсацій за роботу в шкідливих умовах та захисту прав працівників на здорові та безпечні умови праці, а також дає можливість уникнення недобросовісних роботодавців від відповідальності за порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення", - зазначено в Аналізі регулятрного впливу.

 

Що пропонується?

Проектом Порядку пропонується здійснювати державний контроль за якістю проведення роботодавцями атестації робочих місць шляхом проведення перевірок відповідності її проведення нормативно - правовим актам, відповідно до яких проводиться атестація робочих місць за умовами праці.

Також зазначеним проектом Порядку урегульовується механізм оформлення матеріалів за результатами проведеної перевірки.

Також пропонується вирішити наступні питання:

1) зменшити регуляторне навантаження на роботодавця, у ході здійснення заходів контролю за якістю проведення атестації робочих місць  за умовами праці;

2) підвищити ефективність здійснення державного контролю;

3) попередити порушення законодавства, що регулює порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці.

 

Організація перевірок

У проекті Порядку зазначено, що перевірка проводиться на підставі: 

  • звернень громадян;
  • первинних організацій профспілок та їх об’єднань;
  • центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо порушення законодавства при проведенні роботодавцями атестації;
  • запиту органів, що призначають та виплачують пенсії, щодо обґрунтованості підтвердження роботодавцями права працівників, зайнятих на підземних роботах, на роботах із шкідливими і важкими та особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, на пенсію за віком на пільгових умовах;
  • за письмовою заявою роботодавця;
  • за рішенням суду.

Інспектор праці має право на проведення перевірки за наявності в нього службового посвідчення встановленого зразка та доручення на її проведення. У дорученні зазначається посилання на підставу проведення перевірки.

 

Строки проведення перевірок

У кожному конкретному випадку строки проведення перевірок пропонується визначати з урахуванням кількості робочих місць у роботодавця, що підлягають атестації, а саме:

  • до 50 робочих місць – не можуть перевищувати 5-ти робочих днів;
  • від 51 до 200 робочих місць - не можуть перевищувати 15-ти робочих днів; 
  • від 201 робочого місця - не можуть перевищувати 30-ти робочих днів. 

 

Пропозиції та зауваження до проекту наказу приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення за наступною адресою:

Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14; E-mail: dsp@dsp.gov.ua; тел.: (044) 226-20-83,     факс  (044)  289-55-24.

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: Державна інспекція України з питань праці

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024159
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 464
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 8086
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024163
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459