• Посилання скопійовано

Оприлюднено проект змін до Порядку формування плану-графіку проведення документальних перевірок

ДФСУ оприлюднила проект змін до Порядку формування плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків

Оприлюднено проект змін до Порядку формування плану-графіку проведення документальних перевірок

Нагадаємо, що Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків затведжений Наказом Мінфіну від 02.06.2015 р. №524 (у редакції наказу Мінфіну від 04.08.2016 року №723).

Проте, як відомо, з початку року в податковому законодавстві відбулося чимало змін, в т.ч. і щодо податкових перевірок. Зокрема, Законом №1797 внесено зміни до ПКУ в частині формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на рік.

Встановлено, що план-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбиратимуться платники, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи. Періодичність проведення перевірок визначатиметься залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників.

Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Також було внесено зміни до п. 77.3 ПКУ у частині заборони проведення документальної планової перевірки за окремими видами зобов'язань перед бюджетами, крім правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати митних платежів, податків, зборів та ЄСВ при виплаті (нарахуванні) доходів фізичним особам податку з доходів фізичних осіб, та зобов'язань за бюджетними позиками і кредитами, що гарантовані бюджетними коштами.

З огляду на ці зміни, Мінфін розробив проект наказу «Про затвердження змін до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків» (завантажити). Сьогодні, 3 березня, цей проект був оприлюднений на офіційному веб-сайті ДФСУ.

Прийняття цих змін, на думку Мінфіну:

- надасть змогу удосконалити систему ризикоорієнтованого податкового контролю та усунути окремі невідповідності між нормами Порядку №524 та ПКУ у зв’язку зі змінами, внесеними до нього Законом №1797;

- створить умови для виконання покладених на органи Державної фіскальної служби завдань і функцій без додаткових витрат матеріальних ресурсів та часу на його впровадження та виконання.

- є сприятливими для платників податків, оскільки надають змогу повною мірою реалізувати норми ПКУ у зв’язку із змінами, внесеними Законом №1797, щодо забезпечення прав платників податків.

Зауваження та пропозиції до зазначеного проекту від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань можна надсилати на адресу розробника (Державна фіскальна служба України):

  • поштову – 04655, м. Київ, Львівська площа, 8,
  • електронну – nmetlashevska@sfs.gov.ua.

***

Читайте також: 

Вже цього року ви зможете дізнатися, чи перевірятимуть вас у 2018 році

План-графік документальних планових перевірок на 2017 рік - є, але тільки для службового користування!

Мінфін доручив ДФС бути "прозорою": публікувати дані про перевірки, переплати, донарахування;

Планові перевірки підприємців у 2017 році;

Податкові перевірки по-новому: як це буде у 2017 році?   

Автор: «Дебет-Кредит»

На підставі: ДФСУ

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024154
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 439
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 7336
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459