Нагадаємо, що Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків затведжений Наказом Мінфіну від 02.06.2015 р. №524 (у редакції наказу Мінфіну від 04.08.2016 року №723).
Проте, як відомо, з початку року в податковому законодавстві відбулося чимало змін, в т.ч. і щодо податкових перевірок. Зокрема, Законом №1797 внесено зміни до ПКУ в частині формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на рік.
Встановлено, що план-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбиратимуться платники, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи. Періодичність проведення перевірок визначатиметься залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників.
Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Також було внесено зміни до п. 77.3 ПКУ у частині заборони проведення документальної планової перевірки за окремими видами зобов'язань перед бюджетами, крім правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати митних платежів, податків, зборів та ЄСВ при виплаті (нарахуванні) доходів фізичним особам податку з доходів фізичних осіб, та зобов'язань за бюджетними позиками і кредитами, що гарантовані бюджетними коштами.
З огляду на ці зміни, Мінфін розробив проект наказу «Про затвердження змін до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків» (завантажити). Сьогодні, 3 березня, цей проект був оприлюднений на офіційному веб-сайті ДФСУ.
Прийняття цих змін, на думку Мінфіну:
- надасть змогу удосконалити систему ризикоорієнтованого податкового контролю та усунути окремі невідповідності між нормами Порядку №524 та ПКУ у зв’язку зі змінами, внесеними до нього Законом №1797;
- створить умови для виконання покладених на органи Державної фіскальної служби завдань і функцій без додаткових витрат матеріальних ресурсів та часу на його впровадження та виконання.
- є сприятливими для платників податків, оскільки надають змогу повною мірою реалізувати норми ПКУ у зв’язку із змінами, внесеними Законом №1797, щодо забезпечення прав платників податків.
Зауваження та пропозиції до зазначеного проекту від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань можна надсилати на адресу розробника (Державна фіскальна служба України):
- поштову – 04655, м. Київ, Львівська площа, 8,
- електронну – nmetlashevska@sfs.gov.ua.
***
Читайте також:
- Вже цього року ви зможете дізнатися, чи перевірятимуть вас у 2018 році
- Мінфін доручив ДФС бути "прозорою": публікувати дані про перевірки, переплати, донарахування;