• Посилання скопійовано

Держпродспоживслужба здійснює лише позапланові перевірки у сфері ціноутворення

При цьому позапланову перевірку на підставі обґрунтованого звернення споживача про порушення його законних прав неможливо розпочати без отримання погодження від Державної регуляторної служби України

Держпродспоживслужба здійснює лише позапланові перевірки у сфері ціноутворення

Держпродспоживслужба нагадує, що у цьому році продовжено мораторій на здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері ціноутворення. Відтак, Держпродспоживслужба та її територіальні підрозділи здійснюють лише позапланові перевірки суб’єктів господарювання за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін з підстав, визначених Законом №1728.

Водночас, враховуючи високий соціальний запит громадян стосовно оплати за фактично спожиті житлово-комунальні послуги за економічно обґрунтованими тарифами, Держпродспоживслужба також спрямовує свою роботу на запобігання порушень державної дисципліни цін у сфері житлово-комунальних послуг.

Так, у рамках надання допомоги органам місцевого самоврядування у здійсненні ними повноважень щодо встановлення тарифів на підставі звернень підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг нашими фахівцями здійснюється ретельний аналіз та перевірка розрахунків планованих витрат при формуванні тарифів на житлово-комунальні послуги на відповідність нормам чинного законодавства.

Якщо за результатами цих перевірок виявляється, що розрахунки тарифів на житлово-комунальні послуги завищені або до їх складу включені витрати, які не передбачені законодавством, підприємствам надаються приписи щодо зменшення цих тарифів. У випадку, коли необґрунтовані тарифи вже затверджено, приписи стосовно перегляду тарифів надаються не лише підприємствам, а й органам місцевого самоврядування, уповноваженим встановлювати такі тарифи. У минулому році приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня дало змогу попередити обрахування споживачів у розрахунку на річні обсяги надання послуг більш ніж на 35 мільйонів гривень.

У 2018 році така робота продовжується. Наприклад, фахівцями сектору контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області за зверненням одного з підприємств здійснено перевірку розрахунків планованих витрат при формуванні тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. За наслідками цієї перевірки зменшено розрахунки тарифів на централізоване водопостачання на 3,66 грн за 1 куб. м (з 14,00 до 10,34 грн за 1 куб. м) та на послуги з централізованого водовідведення  на 7,06 грн за 1 куб. м (з 24,14 до 17,08 грн за 1 куб. м).

Підприємство відзвітувало, що органом місцевого самоврядування встановлені тарифи з урахуванням вимог наданого припису.

Таким чином, внаслідок запобігання Держпродспоживслужбою факту встановлення економічно необґрунтованих тарифів попереджено обрахування споживачів у розрахунку на рік у сумі 14,1 млн грн та зменшено необґрунтоване фінансування з бюджету щодо пільг і субсидій на суму 5,1 млн  грн.

Зверніть увагу: споживачі житлово-комунальних послуг у разі виявлення фактів порушення вимог законодавства у сфері ціноутворення, виникнення сумнівів щодо правильності застосування тарифів можуть звертатися з відповідними заявами щодо захисту своїх законних прав до Держпродспоживслужби та ГУ Держпродспоживслужби в областях та м. Києві, обов’язково надавши до звернення копії документів, що підтверджують такі порушення (договір, квитанції, звернення до виконавця послуг, тощо).

***

Читайте також:  

З 4 квітня Держпродспоживслужба буде перевіряти за новими правилами з жорсткими штрафами.

З 1 січня перевірки Держпродспоживслужби повинні супроводжуватись відеофіксацією.

Кого перевірить Держпродспоживслужба у 2018 році: план перевірок.

Джерело: Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024141
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 376
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 6296
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459