• Посилання скопійовано

Обережно! На перевірки з праці можуть прийти й шахраї

ДФС у Харківській та Держпраці у Тернопільській областях вказали на поширення випадків візитів на перевірки псевдоінспекторів

Обережно! На перевірки з праці можуть прийти й шахраї

Інформація від ДФС

8 жовтня харківські податківці повідомили, що поширюються випадки шахрайства з боку невідомих осіб, які, представляючись податківцями, відвідують роботодавців з метою перевірки питання легалізації праці та заробітної плати.

Погрожуючи штрафами, для залагодження перевірки,  псевдоінспектори вимагають «гроші».

Податківці порадили бути пильними та обачними. Якщо такі факти мають місце, слід звертатися до Антикорупційного сервісу ДФС України «Пульс»  за телефоном 0-800-501-007 (напрямок 4)  та до правоохоронних органів.

Але нічого не вказали про документальне оформлення комплексних перевірок. Що має принести з собою на комплексну перевірку з праці ми наводили тут.

 

Інформація від Держпраці

Цього ж дня тернопільські фахівці Держпраці також розмістили своє повідомлення щодо псевдоінспекторів з праці.

Вони вказали, що в регіонах зафіксовано випадки відвідування приватних підприємців шахраями під виглядом державних інспекторів, які нібито мають перевірити питання укладання трудових договорів та оплати праці найманих працівників. Погрожуючи великими штрафами, псевдоінспектори вимагають у підприємців гроші.

Держпраці навела алгоритм дій роботодавця під час інспекційних відвідувань. А саме слід:

  1. вимагати у осіб, які прийшли для здійснення перевірки, пред’явити службові посвідчення і направлення на проведення перевірки конкретного роботодавця;
  2. переписати дані службових посвідчень;
  3. у разі відмови надати документи, необхідно викликати поліцію для з’ясування їх повноважень.

Окремо Держпраці зауважило, якщо інспектор немає службових посвідчень та направлення на проведення перевірки, немає й права здійснювати перевірки.

Суб’єкт господарювання має право не допускати осіб, що прибули з метою перевірки, якщо вони не пред’явили вказаних документів.

Також у разі виникнення підозри слід звертатися до підрозділів Національної поліції або органів Держпраці.

 

Де знайти інформацію про службові посвідчення

Інформацію про службові посвідчення інспекторів праці Держпраці можна отримати за посиланням або за телефоном 0352 (25 48 49).

***

Відповіді  на  всі питання щодо комплексних перевірок з праці можна знайти у цій підбірці:

  • Кого чекати в рамках комплексних перевірок і які повноваження кожного з ревізорів – читайте тут і тут;
  • Як будуть виявляти нелегальних працівників – розповів голова Держпраці Р. Чернеги (відеокоментар);
  • Кого з роботодавців насамперед буде перевіряти Держпраці щодо зарплати в «конвертах» (на думку юристів) – дізнайтеся тут.
  • Хто найбільше ризикує потрапити під комплексні перевірки? Версія ДФСУ.
  • До вас завітав інспектор з праці без попередження? Які він має права – нагадує Держпраці
  • Актуальне відео від Олександра Смирнова «7 порад у разі перевірок Держпраці» – за посиланням;
  • Як підготуватись до таких комплексних заходів (перевірок)? Що потрібно знати під час допуску до них? Як оформляються результати таких перевірок? Про це і не тільки — у дайджесті запитань-відповідей від редакції «Дебету-Кредиту».

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024140
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 367
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 6146
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459