• Посилання скопійовано

5 основних завдань від Нефьодова для нової митниці

Основними завданнями є електронізація, кадрова реформа, митна інфраструктура, інтеграція у європейську митну спільноту та оновлений Митний кодекс

5 основних завдань від Нефьодова для нової митниці

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, який переміг у конкурсі на посаду голови Державної митної служби, назвав п’ять задач, які пропонує реалізувати в митниці.

Про це він розповів у інтерв’ю Економічній правді.

При цьому Нефьодов підкреслив, що перед ним ніхто не ставив ніяких завдань – «ні президент, ні прем'єр, ні міністр фінансів, ні МВФ».

Однак, за словами Нефьодова, «митниця – це проблема», і з неї треба «створити щось гарне».

«Щось таке, що не асоціюватиметься з корупцією, поборами, затримками вантажів, контрабандою, порушеннями, чергами, «піджаками», «скрутками», – зазначив він.

Водночас він підкреслив, що для вирішення цих проблем немає єдиного рецепту.

«Треба робити одночасно все», – додав він.

І назвав п'ять основних речей, які, на його думку, потрібно реалізувати.

Перше – це електронізація.

«Це основний метод боротьби з корупцією і неефективністю. І в сфері закупівель, і на митниці держава, на жаль, не може собі дозволити якісних високооплачуваних службовців», – зазначив він.

Друге – це кадрова реформа.

«Кадрові зміни в будь-якій організації однакові. Потрібно зрозуміти, хто наші співробітники, як плануємо наймати нових, як їх навчити і як потім оцінювати, кого підвищувати, а кого звільняти», – підкреслив Нефьодов.

Третє – митна інфраструктура.

«Це не лише горезвісні сканери, про які соромно згадувати, а й автоматичні ваги, автоматичне сканування номерів, поворотні камери», – пояснив Нефьодов.

Четвертий пріоритет – інтеграція у європейську митну спільноту.

«Митниця не існує сама по собі. Синхронізація українського законодавства з європейським – надважливе завдання», – зауважив Нефьодов.

П’яте – це оновлений Митний кодекс.

«Актуального Митного кодексу сьогодні нема, його треба писати», – резюмував Нефьодов.

***

Читайте також:

Джерело: Економічна правда

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024164
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 517
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9466
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024165
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460