• Посилання скопійовано

Інспекційну кампанію з виявлення неоформлених працівників завершено, – Держпраці

З 1 липня по 30 вересня тривала інспекційна кампанія Держпраці. Протягом трьох місяців проведено 3030 інспекційних заходів та виявлено 11724 працівники, допущені до роботи без оформлення трудових відносин

Інспекційну кампанію з виявлення неоформлених працівників завершено, – Держпраці

Завершено інспекційну кампанію з питань виявлення неоформлених трудових відносин, проведену інспекторами праці Державної служби України з питань праці з 1 липня по 30 вересня 2021 року, за участі представників Національної поліції, Державної податкової служби, Державної служби України з безпеки на транспорті, Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Державної міграційної служби та органів місцевого самоврядування.

Впродовж 3 місяців інспекційної кампанії проведено 3 030 інспекційних заходів та виявлено 11 724 працівники, допущених до роботи без оформлення трудових відносин.

Традиційно найбільше неоформлених працівників виявлено у сферах торгівлі (2 960 неоформлених працівників), організації харчування (2 359 неоформлених працівників) та сільському господарстві (2 405 неоформлених працівників).

До всіх роботодавців, що допускають до роботи працівників без оформлення трудових відносин, застосовані заходи притягнення до відповідальності відповідно до чинного законодавства.

За результатами заходів, проведених в рамках інспекційної кампанії, укладено трудові договори з 123 тис. працівників.

За інформацією Державної податкової служби кількість працівників, щодо яких надійшли повідомлення у період з 1 липня до 26 вересня 2021 року збільшилася на 28 869 осіб.

Інспекційні відвідування роботодавців супроводжувалися широкомасштабною інформаційною кампанією у засобах масової інформації про ризики і наслідки незадекларованої праці, а також про процедури оформлення трудових відносин та інші вимоги законодавства про працю та охорону праці.

В рамках інформаційної підтримки інспекційної кампанії здійснено 210 виступів на телеканалах, 208 виступів на радіо, у друкованих засобах масової інформації розміщено 297 публікацій та на інтернет-ресурсах – 4 386. Стосовно неприпустимості використання незадекларованої праці на 286 об’єктах забезпечено трансляцію 811 985 відеороликів, розміщено 295 білбордів, сітілайтів та 2 290 постерів.

Потрібно зазначити, що динаміка працевлаштування працівників, а також їх кількість у конкретних роботодавців постійно відстежується інспекторами праці. До роботодавців, у яких при збереженні рівня активності господарської діяльності зменшиться кількість працівників після завершення інспекційних заходів, увага буде особливо прискіпливою, в тому числі і шляхом проведення повторних інспекційних заходів.

Інспекційна кампанія з питань виявлення неоформлених працівників – це об’єднання зусиль всіх державних органів у боротьбі із незадекларованою працею. Напрацьовані механізми взаємодії підвищили результативність моніторингу стану трудових відносин та дали змогу більш точно реагувати на факти порушень законодавства.

Позитивні результати спільної роботи державних органів у запобіганні використання незадекларованої праці відзначено також і соціальними партнерами та прийнято відповідне рішення щодо продовження практики проведення спільних інформаційних та інспекційних кампаній у 2022 році.

Узагальнені результати проведеної роботи та узгоджені пропозиції з питань розробки механізму спільних дій щодо запобігання використанню незадекларованої праці будуть основою при розробці Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2022 рік.

Як і в попередні 2020 – 2021 роки робота інспекторів праці буде організована на принципі запобігання порушенням. Зважене та збалансоване поєднання двох інструментів (інформаційних та інспекційних заходів) є запорукою досягнення основної цілі, що стоїть перед інспекторами праці – забезпечення задекларованої та безпечної праці.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024153
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 435
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 7186
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459