• Посилання скопійовано

Повернення перевірок з жовтня не відбудеться, – Гетманцев

Д. Гетманцев вказав, що влада намагатиметься повернутися до попередньої моделі – часткових перевірок та має у планах запровадження ризикорієнтованого підходу, але як і коли, – потребує погодження з МВФ

Повернення перевірок з жовтня не відбудеться, – Гетманцев

Вчора (19.09.2023 р. - ред.) Європейська Бізнес Асоціація зустрілася з Данилом Гетманцевим, Головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики.

Пан Гетманцев поінформував спільноту про хід підготовки Національної стратегії доходів, яку розробляє Міністерство фінансів України, та своє бачення майбутньої української податкової системи в контексті євроінтеграції.

Водночас обговорили і поточні питання податкової політики. Гетманцев запевнив бізнес про відсутність цього року (і, маємо надію, у майбутньому) змін до податкового законодавства «під ялинку» – бюджет-2024 розрахований на існуючій податковій базі.

В контексті перевірок він наголосив, що їх повернення з жовтня не відбудеться. Так, він і сам не є прихильником їх відновлення, але, як зазначив, є певна позиція міжнародних партнерів. Водночас, країна буде намагатись повернутись до попередньої моделі – часткових перевірок. І, так, в планах запровадження ризикорієнтованого підходу, але як і коли – також потребує погодження з партнерами. Однак, строки давності будуть узгоджені з мораторіями на перевірки.

У контексті підвищення податків він наголосив, що карколомних пропозицій щодо підвищення податків він у перспективі не бачить. Так, стандартним буде збільшення акцизного податку.

З’ясували деякі проблемні питання щодо запровадження РРО/ПРРО, подання SAF-T файлу великими платниками податків у рамках Проєкту е-аудиту та домовилися про спільну роботу над підготовкою нової редакції Закону України №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».

Питання збільшення розміру неоподаткованої благодійної допомоги на ЗСУ Данило Гетманцев не підтримує, оскільки наразі будь-які податки у держбюджеті спрямовуються на армію. А враховуючи, що в бюджеті на 2024 рік прямі військові потреби лише на 93% фінансуються, – оподаткування благодійності є важливою складовою.

***

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024141
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 373
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 6196
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459