• Посилання скопійовано

Аптекам слід готуватися до перевірок! Влада хоче скасувати мораторій

Профільний комітет ВРУ звернувся до уряду з пропозицією скасувати мораторій на перевірки аптечних мереж через численні скарги на якість товарів та послуг

Аптекам слід готуватися до перевірок! Влада хоче скасувати мораторій

Профільний парламентський комітет звернувся до уряду з пропозицією скасувати мораторій на перевірки аптечних мереж через численні скарги на якість товарів та послуг. Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

«До нашого комітету надходять скарги на продаж фальсифікованих ліків, на неякісне обслуговування в аптеках. Але через дію мораторію на перевірки аптек під час війни ми точно не знаємо, чи відбуваються масові порушення», – пояснив голова профільного комітету.

Він додав, що існує тенденція збільшення кількості скарг громадян на неякісні послуги в аптеках, а зниження якості надання фармацевтичних послуг є одним з проблемних питань галузі.

«Комітет запропонував уряду вивчити питання контролю якості фармацевтичної послуги в аптеках. Обговорили питання скасування мораторію на перевірки аптечних мереж. Почули від чиновників, що вони підтримують поновлення планових та позапланових перевірок», – зазначив Радуцький.

Водночас він наголосив, що перевірки не мають бути тиском на бізнес.

«Наша мета – запобігти збуту через аптечні мережі фальсифікату, продажу ліків за завищеними цінами, забезпечити якісне обслуговування фармацевтами. Саме для цього ми і пропонуємо повернути перевірки. Водночас приватний бізнес, який не порушує вимог ліцензійних умов, не повинен зазнавати тиску від чиновників, що проводять перевірки», – сказав Радуцький.  

Він зазначив, що комітет звернувся до уряду з пропозицією розглянути питання скасування мораторію на планову та позапланову перевірку аптечних мереж. Також направлене звернення до МОЗ стосовно оновлення протоколів перевірки аптечних закладів.

«Залишаємо це питання під пильним депутатським контролем», – підсумував голова профільного комітету.

Джерело: Слуга народу

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024140
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 358
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 6056
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459