• Посилання скопійовано

З 28 вересня діє нова форма Повідомлення про завершення здійснення банками валютного нагляду

З 28 вересня діє нова форма Повідомлення про завершення здійснення банками валютного нагляду за дотриманням граничних строків розрахунків платників податків за відповідними операціями з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення

З 28 вересня діє нова форма Повідомлення про завершення здійснення банками валютного нагляду

Мінфін наказом від 19.08.2024 №404 (зареєстровано в Міністерстві юстиції 03.09.2024 за №1349/42694) вніс зміни до наказу Міністерства фінансів України від 09.10.2023 №535. А саме:

  • у новій редакції викладено форму Повідомлення про завершення здійснення банками валютного нагляду за дотриманням граничних строків розрахунків платників податків за відповідними операціями з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення,
  • внесено  технічні правки до назви та преамбули Наказу №535,
  • внесено зміни до Порядку подання банками до Державної податкової служби України повідомлення про завершення здійснення банками валютного нагляду за дотриманням граничних строків розрахунків платників податків за відповідними операціями з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення.

Зокрема, Порядок доповнено положеннями, якими визначено перелік обставин, настання хоча б однієї з яких свідчить про завершення розрахунків платників податків за відповідними операціями з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення, а саме:

1) завершення банком, що обслуговує платника податку – резидента, здійснення валютного нагляду за дотриманням таким резидентом граничних строків розрахунків за відповідною операцією з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів (крім завершення валютного нагляду у зв’язку із закриттям всіх рахунків резидента в банку та/або зміною обслуговуючого банку в митній декларації);

2) надходження до банку інформації з електронного реєстру митних декларацій про операцію з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, якщо за такою операцією здійснено повну попередню оплату на рахунок резидента в банку в Україні за всю партію товару, оформлену відповідною митною декларацією;

3) надходження на рахунок резидента в банку в Україні грошових коштів у повному обсязі за операцією з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, фактурна вартість яких у відповідній митній декларації, є меншою, ніж розмір, передбачений статтею 20 Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

 

Для чого вносять зміни?

Норми Наказу №535 приводять у відповідність до положень пунктів 91 та 97 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення»  ПКУ з урахуванням змін, внесених Законом від 09.05.2024 №3706-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей експорту окремих видів товарів у період дії воєнного стану».

Так, Законом №3706-ІХ із підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ виключено пункт 91, яким було передбачено, що до припинення чи скасування воєнного або надзвичайного стану в Україні оподаткування ПДВ операцій із вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів, до яких відповідно до статті 19-1 Закону «Про зовнішньоекономічну діяльність» застосовано режим експортного забезпечення, здійснюється з урахуванням певних особливостей.

При цьому Законом №3706-ІХ підрозділ 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ доповнено новим пунктом 97, яким установлено, що тимчасово, на період дії режиму експортного забезпечення, запровадженого відповідно до статті 19-2 Закону  «Про зовнішньоекономічну діяльність», оподаткування ПДВ операцій із вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення, здійснюється з урахуванням певних особливостей.

Зокрема, відповідно до пп. 97.3 пункту 91 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ банк протягом трьох робочих днів, наступних за днем завершення розрахунків за відповідною операцією з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення, передає центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, повідомлення про таке завершення у вигляді електронного документа.

 

Коли наберуть чинності зміни?

Цей наказ набере чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування. Його опубліковано в "Офіційному віснику" від 27.09.2024. Відповідно норми наказу діють з 28 вересня 2024 року.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024140
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 339
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 5826
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459