• Посилання скопійовано

15 робочих днів на прийняття рішення про проведення документальної позапланової перевірки: законопроєкт

Законопроєктом №12055 пропонується законодавчо визначити строк, протягом якого ДПС має прийняти рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків

15 робочих днів на прийняття рішення про проведення документальної позапланової перевірки: законопроєкт

23 вересня 2024 року у ВРУ зареєстровано проєкт Закону №12055 "Про внесення змін до статті 78 Податкового кодексу України щодо уточнення порядку проведення документальних позапланових перевірок". Його автором є нардеп О. Воронько.

Нагадаємо, що ст. 78 ПКУ визначено порядок проведення документальних позапланових перевірок, а також встановлено перелік підстав, за наявності яких можливо здійснення такої перевірки. Водночас пунктом 78.4 ПКУ встановлено, що про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.

Проте законодавчо встановленим порядком проведення документальних позапланових перевірок не встановлено, в які саме строки контролюючим органом приймається рішення про проведення такої перевірки. Враховуючи таку законодавчу невизначеність, на практиці можливі ситуації, коли контролюючий орган надсилає запит платнику податків та після отримання чи неотримання відповіді на запит може призначити проведення позапланової перевірки через доволі значний проміжок часу (наприклад, через рік). Тобто наявна правова невизначеність, яку необхідно врегулювати.

У зв’язку з цим законопроєктом №12055 пропонується законодавчо визначити строк, протягом якого контролюючий орган має прийняти рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків.

Запропоновано, щоби про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймав рішення протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання відповіді платника податків на запит контролюючого органу за наявності підстав, визначених пунктом 78.1 ПКУ, або неотримання в установленому порядку відповіді від платника податків на запит контролюючого органу.

При цьому рішення про проведення документальної позапланової перевірки має містити виключний перелік підстав проведення такої перевірки, яке оформлюється наказом.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»