• Посилання скопійовано

В Україні впровадять Державний екоконтроль

У ВРУ готують до ІІ читання законопроєкт №3091 щодо реформи державного екологічного контролю, який є необхідною умовою для вступу України в ЄС. Ним буде передбачено перезапуск Держекоінспекції

В Україні впровадять Державний екоконтроль

У Верховній Раді готують до другого читання законопроєкт №3091 щодо реформи державного екологічного контролю, який є необхідною умовою для вступу України в ЄС.

Про це повідомила одна з його авторок, народна депутатка від «Слуги Народу», заступниця голови Комітету ВР з питань екологічної політики Олена Криворучкіна.

«Законопроєкт №3091 був ухвалений у першому читанні ще 15 червня 2021 року, але змінилися принципово реалії через повномасштабне вторгнення. Також тоді ми ще не були кандидатами в члени ЄС. Тепер є посилення уваги до екологічних вимог та адаптація європейського досвіду», – акцентувала парламентарка.

Як зазначила Криворучкіна, реформа передбачає перезапуск Державної екологічної інспекції, а не її ліквідацію і створення нового органу.

«Ми не можемо зараз просто ліквідувати Держекоінспекцію, адже це єдиний орган, який фіксує екологічні збитки внаслідок дій рф. Ми маємо підготувати доказову базу міжнародній судовій інстанції та оцінити збитки, якщо хочемо притягнути росію до відповідальності за цей вид злочинів та отримати репарації», – акцентувала парламентарка.

За її словами, перезапуск Держекоінспекції полягатиме у зміні системи перевірок підприємств, акцент – на превентивному підході до забруднення.

«Постійне навчання екоінспекторів, функціонування органу як сервісної служби, яка не лише здійснює перевірки, а і допомагає бізнесу вирішити питання, щоб не допустити забруднення або щоб його швидко усунути», – уточнила авторка законопроєкту.

Водночас, зауважила вона, Держекоінспекція не є фіскальним органом.

«Безперечно, підприємства-забруднювачі все одно сплачуватимуть штрафи. Але ми створимо прозорі умови для бізнесу. Плани перевірок будуть складатися після усунення мораторію за новою логікою. Наше завдання – тотальна система моніторингу, буквально датчик на кожній трубі», – пояснила народна депутатка.

Вона висловила сподівання на ухвалення законопроєкту парламентом.

«Це не реформа заради реформи. Ми хочемо радикально змінити підхід у цій сфері. У нас з’явилася можливість ухвалити необхідні законодавчі зміни через амбітні цілі України щодо вступу в ЄС», – підсумувала Олена Криворучкіна.

Джерело: Слуга народу

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.202463
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 053
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 2676
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024156
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202458