• Посилання скопійовано

Порядок розподілу судових витрат і судового збору пропонують удосконалити

Законопроєктом №13192 пропонується звільнити фізосособу від судового збору, якщо його сума перевищує 5% сукупного доходу такої особи за попередній календарний рік, за умови надання відповідних підтвердних документів

Порядок розподілу судових витрат і судового збору пропонують удосконалити

18 квітня 2025 року у ВРУ зареєстровано законопроєкт №13192 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку розподілу судових витрат та судового збору".

Законопроєктом пропонується внесення змін до окремих законодавчих актів шляхом доповнення їх положеннями щодо ухвалення додаткових судових рішень, які стосуються виключно питань судових витрат. Такі рішення пропонується ухвалювати без виклику учасників справи. Водночас чинні норми процесуального законодавства передбачають механізм, відповідно до якого після надходження до суду заяви учасника справи про розподіл судових витрат, інші учасники мають право подати письмові заяви із відповідними запереченнями щодо такої заяви.

Таким чином, у процесі вирішення судом питання про розподіл судових витрат забезпечується реалізація права учасників справи на надання пояснень та висловлення своєї позиції, що здійснюється у письмовій формі. Водночас процесуальне законодавство містить положення, що надають суду дискреційне право призначити судове засідання у разі, якщо він вважає це за необхідне для всебічного та об'єктивного вирішення питання про судові витрати.

Крім того, законопроєктом пропонується встановити граничні розміри судового збору для фізичних осіб:

  • за подання апеляційної скарги – не більше семи прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а у справах соціального характеру (захист трудових, сімейних, житлових прав тощо) – не більше трьох прожиткових мінімумів;
  • за подання касаційної скарги відповідні межі становитимуть десять і п’ять прожиткових мінімумів.

Також визначається, що фізична особа підлягає звільненню від сплати судового збору у разі, якщо його сума перевищує 5% сукупного доходу такої особи за попередній календарний рік, за умови надання відповідних підтвердних документів.

У разі прийняття цей закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Судова практика

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Судова практика»