
Нагадаємо, що Верховна Рада затвердила оновлений склад Кабінету Міністрів України. У зв'язку з цим було відкликано урядові законопроєкти, які ще не прийняті за основу. Але, як ми й припускали, найімовірніше, їх знову повернуть до Парламенту, але вже від нового складу Уряду.
Так, як повідомив Т. Мельничук, 23 липня 2025 Уряд схвалив два законопроєкти щодо спрощення умов ведення господарської діяльності, які були раніше відкликані:
Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення господарської діяльності»
Законопроєкт спрямований на створення сприятливого середовища для розвитку бізнесу та зниження адміністративного навантаження на підприємців шляхом скасування неефективних, інституційно застарілих інструментів регулювання державної господарської діяльності.
Проєктом Закону пропонується скасувати понад 60 інструментів державного регулювання господарської діяльності у сферах:
- охорони,
- охорони атмосферного повітря та водного господарства,
- агропромислового комплексу,
- лісового, мисливського, рибного господарства та тваринного світу,
- енергетики, альтернативних видів палива,
- будівництва та видобутку матеріалів промислового призначення;
- зовнішньоекономічної діяльності, інвестиційної політики, культурної спадщини, інноваційної діяльності, освіти та кінематографії тощо.
Докладніше про нього ми розповідали тут і тут.
Проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо спрощення умов ведення господарської діяльності»
Законопроєктом пропонується:
- скасувати адміністративну відповідальність за порушення встановлених законодавством вимог щодо заняття народною медициною (цілительством) та за порушення порядку здійснення діяльності, спрямованої на штучні зміни стану атмосфери і атмосферних явищ у господарських цілях, враховуючи скасування дозволів на дані види господарської діяльності;
- переглянути адміністративну відповідальність у сфері охорони культурної спадщини, враховуючи скасування дозволу на зміну призначення пам'ятки, її частин та елементів, виконання написів, позначок на ній, на її території та в її охоронній зоні.
Раніше про цей законопроєкт ми розповідали у цій новині.