Головна Усі новини Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Якщо гроші перераховані за помилковим кодом бюджетної класифікації, треба сплатити штраф

ДФСУ роз'яснила, яка відповідальність передбачена для платників при перерахуванні узгодженої суми грошового зобов'язання на невірний код бюджетної класифікації, а також за неправильне заповнення платіжок

ДФСУ в інформаційно-довідковому ресурсі "ЗІР" (категорія 138.01) роз'яснила: якщо платник податків неправильно заповнив реквізити платіжних документів або помилково спрямував кошти на невідповідний код бюджетної класифікації, кошти не надійдуть до відповідного рахункубюджетної класифікації, а отже не буде погашена сума грошового зобов’язання платника податків.

У випадку непогашення платником податків у встановлені терміни самостійно визначеного грошового зобов’язання такий платник податків несе відповідальність, встановлену чинним законодавством, а саме: ст. 126 Податкового кодексу України та ст. 163 прим. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та на суму податкового боргу нараховується пеня.

Якщо платник не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник сплачуэ штраф у таких розмірах: 

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

На посадових осіб підприємств, установ та організацій, винних в правопорушенні, накладється штрафу у розмірі від 5 до 10 нмдг, а якщо правопорушення протягом року відбулось повнорно - у розмірі від 10 до 15 нмдг.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 14

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?