ДФСУ у листі від 16.12.2016 р. №27289/6/99-99-12-03-03-15 зауважує, що податковий обов’язок виникає у платника податку з моменту настання обставин, з якими Податковий кодекс пов’язує сплату ним податку (п. 37.2 ПКУ). Окрім того, виконанням податкового обов’язку визнається сплата у повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов’язань у встановлений податковим законодавством строк (ст. 38 ПКУ)
На основі цього податківці наголошують:
Незалежно від того, чи був поінформований платник податків про зміну назви контролюючого органу, його коду та реквізитів сплати, виконання податкового обов’язку у вигляді сплати у повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов’язань повинно бути виконано у встановлений податковим законодавством строк.
Згідно зі ст. 163-2 КУпАП, неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов’язкових платежів) тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 5 до 10 н.м.д.г. (за повторні дії - від 10 до 15 н.м.д.г.).
Крім того, неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності буде вважатися порушенням податкового законодавства внаслідок невиконання податкового обов’язку.
Зокрема, статтею 120 ПКУ визначено, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків) тягнуть накладення штрафу в розмірі 170 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (за поторні протягом року дії - 1 020 грн).