• Посилання скопійовано

Скільки коштуватиме у разі перевірки ДПС невидача фіскальних чеків або відсутність РРО/ПРРО?

Якщо під час перевірки виявлено невидачу чека або відсутність РРО/ПРРО, то штраф буде: 100% суми продажу (перший випадок порушення), 150% суми продажу (повторне порушення). А для фізосіб-«єдинників» поки що діють пільгові розміри штрафів

Скільки коштуватиме у разі перевірки ДПС невидача фіскальних чеків або відсутність РРО/ПРРО?

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахунки готівкою або безготівково, зобов’язані проводити операції через зареєстровані РРО або ПРРО, створюючи розрахункові документи, що підтверджують операцію. Всі розрахункові документи повинні відповідати вимогам, визначеним Положенням Мінфіну. Так, фіскальний чек має містити обов'язкові реквізити, зокрема: назву та адресу господарської одиниці, найменування товару чи послуги, їх вартість, ставку ПДВ, код товару за УКТ ЗЕД (у разі необхідності), а також суми ПДВ та акцизного податку. Для підприємців, які продають підакцизні товари, чек також повинен включати інформацію про акцизний податок, його ставку та суму.

Якщо у чеку відсутній хоча б один обов'язковий реквізит, або він не відповідає вимогам, такий чек не вважається розрахунковим. Згідно з п. 1 ст. 17 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР, підприємці, які порушують вимоги щодо розрахункових операцій, можуть отримати фінансові штрафи:

Якщо під час перевірки виявлено невидачу чека або відсутність РРО/ПРРО, штраф:

  • 100% суми продажу (перший випадок порушення).
  • 150% суми продажу (повторне порушення).

З 1 серпня 2023 року по 31 липня 2025 року, але не пізніше ніж до дати припинення або скасування воєнного стану на території України до фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, що здійснюють діяльність з продажу товарів (послуг) (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння), штрафи за порушення виглядають так:

  • 25% вартості товарів/послуг (перший випадок).
  • 50% вартості товарів/послуг (повторне порушення).

Крім того, за порушення вимог Закону №265 посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг притягуються контролюючими органами до адміністративної відповідальності.

***

Читайте також:

Джерело: ДПС у Чернівецькій області

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»