Главная Все новости Учет и отчетность Отчетность

22 февраля - последний день для отчета по имущественным налогам на 2021 год

Напоминаем, что в понедельник, 22 февраля, завершается срок подачи юрлицами деклараций по налогу на недвижимость, плате за землю и транспортному налогу на 2021 год

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму майнових податків (на нерухомість, плата за землю та транспортний податок) станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу:

20 лютого цього року - це субота. А згідно з п. 49.20 ПКУ, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Тобто подати декларації з майнових податків за 2021 рік необхідно до 22 лютого 2021 року включно!

 

Нюанси складання декларацій

У 2021 році форми майнових декларацій не змінилися. Але пригадати основні правила та нюанси їх складання буде не зайвим.

Для цього рекомендуємо переглянути аналітичні статті з прикладами заповнення від редакції:

 

Яка відповідальність за неподання декларацій?

Неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до п. 49.2 ПКУ) або несвоєчасне подання платником податків декларації тягне за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. А за ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення – в розмірі 1020 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Такі розміри штрафів передбачені п. 120.1 ПКУ.

Проте в період з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину (а він триває і досі), не застосовуються штрафні санкції, передбачені п. 120.1 ПКУ у разі неподання платниками податків податкової звітності (крім ПДВ, акцизного податку, рентної плати) за податкові (звітні) періоди, граничні терміни подання яких припадали на цей період.

Отже, наразі за несвоєчасне подання майнових декларацій суб'єкти господарювання звільнені від фінансової відповідальності.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Отчетность , Плата за землю , Налоговая отчетность , Земля , Недвижимость , Декларация , Транспортный налог

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме