Главная Все новости «Дебет-Кредит» Новости партнеров

Новые НН/РК и декларация по НДС - что изменится с марта: «7 минут» с Ириной Губиной

Минфин пытался упростить формы отчетности по НДС и налоговой накладной. А действительно ли получилось упрощение?


Нагадаємо, що наказом Мінфіну від 02.12.2020 р. №734 викладено в новій редакції дуже важливі форми:

  • податкової накладної;
  • розрахунку коригування до неї;
  • податкової декларації з ПДВ і деяких додатків;
  • уточнюючого розрахунку;
  • розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, який постачається нерезидентами на митній території України. До речі, саме цю форму складають, зокрема, ФОПи як нові звітуванці з ПДВ.

Нові форми почнуть діяти вже з 1 березня 2021 року. Тобто з цієї дати податкові накладні та розрахунки коригування мають оформлюватися за новими формами.

А от нову декларацію з ПДВ будемо подавати трішечки пізніше, вперше у квітні за березень 2021 року.

 

Зміни у податковій накладній 

Суттєвих змін не відбулося, а основна зміна - це новий реквізит, ознаки джерела податкового номера. Це код від 1 до 4, який вказується у відповідному рядку «Код податкової накладної». І заповнюється у разі заповнення рядка «податковий номер платника податку» або серія за наявності та номер паспорта податкової накладної. Також про нього читайте в аналітиці від Дебету-Кредиту.

На слайді у відео ви можете побачити розшифровку цього коду.

Зміна із цим кодом - це є додання до всіх нових форм (зокрема, до акцизної декларації також таке кодування додано).

Ще одна зміна - це збільшення кількості позицій у номенклатурі товарів. Замість 9999 тепер можна вказувати набагато більше, цілих 99999 позицій. 

Підписанти податкової накладної, як і податкової звітності, тепер вказують не прізвище та ініціали, а власне ім’я та прізвище.

 

Зміни у декларації з ПДВ

Порівняно з ПН тут сталися серйозніші зміни. Зокрема, до декларації додано окремі рядки для коригувань умовних податкових зобов’язань:

  • 4.1.1 для ставки ПДВ 20%;
  • 4.1.2 для ставки ПДВ 7%.

Для неоподатковуваних операцій (таких, що не є об’єктом оподаткування, або звільнених від ПДВ) також додано окремий рядок 5.1.1 для коригування обсягів таких операцій. Раніше для вказаних коригувань не було спеціального рядка.

Крім того, скасовано розшифровку за контрагентами,  Додаток 5. І напевно багато хто із бухгалтерів буде дуже радіти, але радіти зарано. Тому що майже вся інформація з цього Додатка перейшла до оновленого додатку Д1. Додаток Д1 тепер виглядає інакше і має назву «Відомості про суми податку на додану вартість, зазначені у податкових накладних / розрахунках коригування до податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та про податковий кредит з урахуванням його коригування (Д1)». Колишня таблиця 1.1. з додатку Д5 (там де була сума податкових зобов’язань, вказаних у незареєстрованих ПН) тепер є складовою додатку Д1. Також у додатку Д1 мають зазначатися суми ПДВ, указані в незареєстрованих розрахунках коригування зі знаком «+».

Щодо податкового кредиту, то в додатку Д1 треба буде надавати розшифровку за контрагентами і наводити суму коригувань. Тобто в цій частині просто поєднали колишній додаток Д5 і Д1. Тож єдине послаблення полягає в тому, що за податковими зобов’язаннями не треба буде наводити всі розшифровки, тільки деякі з них.

Решта додатків залишилися майже без змін. Що все-таки змінилося? Змінилася їх нумерація у зв’язку з виключенням згаданого додатку Д5. Ще одна зміна пов’язана з поверненням бюджетного відшкодування. Так, у додатку Д4 «Заява на повернення сум бюджетного відшкодування» з’явився новий реквізит для платників ПДВ, які заявили суму ПДВ до відшкодування, а потім змінилися реквізити їх банківського рахунку. Тепер такі платники можуть надати відомості щодо змінених реквізитів у додатку Д4, поданому у період зміни реквізитів. Якщо ж платника ПДВ на цей момент вже було виключено з Реєстру платників ПДВ, він має право подати повідомлення у довільній формі щодо зміни банківського рахунку. Таке повідомлення подається в електронній формі з електронним підписом керівника і головного бухгалтера.

Наостанок - про косметичні зміни. З декларації та з тексту Порядку щодо її заповнення прибрали згадку про квартальний період для платників єдиного податку.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
7eminar.com
Рубрика:
«Дебет-Кредит» / Новости партнеров
Теги:
Бланки , НДС , Налоговая отчетность , Налоговая накладная , Декларация , «7минут» от 7eminar.com

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме