Главная Все новости Труд и социальная защита Другое

Госбюджет-2020: размер помощи при рождении ребенка предлагают увеличить

Комитет по бюджету ВРУ предлагает установить в Госбюджете-2020 новые размеры помощи при рождении ребенка

Нагадаємо, що 18 жовтня Верховна Рада схвалила постанову №2000-П, що фактично означає підтримку проекту державного бюджету на 2020 рік в першому читанні. Про це ми повідомляли тут.

Самою постановою №2000-П Комітет ВРУ з питань бюджету запропонував зміни до проекту Держбюджету-2020 для збільшення доходів. Детальніше про це читайте тут. 

Серед іншого, у цьому документі запропоновано встановити нові розміри допомоги при народженні дитини:

  • 100 тис. грн – на першу дитину,
  • 200 тис. грн – на другу дитину,
  • 400 тис. грн – на третю і кожну наступну дитину.

Виплачувати таку допомогу пропонують одноразово у розмірі 25% від загальної суми, а протягом наступних 36 місяців - рівними частинами решту суми допомоги у порядку, встановленому КМУ.

Також встановлювати допомогу при народженні у Держбюджеті пропонується законопроектом від Мінсоцполітики (про нього ми писали тут і тут). Але надавати її планують, якщо середньомісячний дохід сім'ї на одну особу не перевищуватиме 15% від загального розміру такої допомоги.

Крім цих пропозицій, у ВРУ зареєстровано ще три законопроекти з метою зміни розміру допомоги при народженні:

1) Законопроект №1136 "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини та порядку її виплати".

У ньому таку допомогу пропонується нараховувати в розмірах прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, та виплачувати виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого на момент здійснення виплат допомоги: 

  • на першу дитину - 52 розміри прожиткового мінімуму,
  • на другу дитину - 70 розмірів прожиткового мінімуму,
  • на третю та кожну наступну дитину - 120 розмірів прожиткового мінімуму

2) Законопроект №1173 "Про внесення змін до статті 12 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини".

Ним передбачено, що допомога призначається при народженні першої дитини - 50 000 грн, другої дитини – 100 000 грн, третьої і наступної дитини – 150 000 грн.

3) Законопроект №1173-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини, відновлення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, збільшення розміру державної соціальної допомоги на дитину".

Зокрема, цим проектом пропонується повністю відновити скасовану з 1 липня 2014 року допомогу при народженні 2 і 3 дитини і встановити її відповідно на рівні 70 і 120 прожиткових мінімумів для дітей віком до шести років.

Нагадаємо, що на сьогодні розмір допомоги при народженні дитини становить 41 280 гривень. Виплата зазначеної допомоги здійснюється одноразово у сумі 10 320 грн, решта суми виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами у сумі 860 грн.

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Другое
Теги:
Законопроекты

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 617

Новости по теме

Консультации по теме