Головна Усі новини Праця та соціальний захист Оплата праці

Посадові оклади будемо встановлювати по-новому. (Це ще один законопроект)

Профспілки оприлюднили законопроект, яким пропонується прибрати прив'язку розміру посадового окладу до прожиткового мінімуму для працездатних осіб

На сайті СПО профспілок опубліковано для обговорення проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" щодо визначення розмірів окремих видів грошових доходів" (його автором є Мінсоцполітики).

Зокрема, у КЗпП запропоновано:

  1. прибрати уточнення, що розмір мінімальної заробітної плати не може бути нижчим від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

  2. встановити, що мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) працівників підприємств, установ, закладів та організацій, що фінансуються з бюджету, становитиме розмір, не менший ніж базова величина, визначена в Держбюджеті. А мінімальний оклад (тарифна ставка) або інша мінімальна базова величина в системі оплати праці працівників підприємств, установ та організацій госпрозрахункової сфери буде у розмірі не меншому за 50% мінімальної зарплати.

У разі прийняття Закон набере чинності з 1 липня 2020 року.

Також плануються зміни у порядку проведення індексації різних видів доходів. Зокрема, буде викладено у новій редакції ч. 12 ст. 2 Закону про індексацію. Індексація буде проводитися не на підставі розміру прожиткового мінімуму, а у межах розміру, що встановлюється Держбюджетом на відповідний рік. 

***

Читайте також: Всі соцвиплати планують відв'язати від розміру прожиткового мінімуму

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Законопроекти , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 7

Новини по темі

Консультації по темі