Главная Все новости Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

ВНИМАНИЕ! С 1 октября начнут действовать новые счета по ЕСВ

С 1 октября 2019 года начнут функционировать новые счета 3719 по стандарту IBAN. С этой даты уплаченные суммы по старым счетам будут возвращаться плательщикам, как невыясненные поступления

З 1 жовтня 2019 року вступають в дію нові небюджетні рахунки 3719, відкриті на імʼя територіальних органів Державної податкової служби України для сплати коштів ЄСВ та фінансових санкцій за стандартом IBAN (29 літерно-цифрових символів)!!!. Про це спершу повідомила ДПС у Полтавській області та ще 5 регіональних відділень, а 1 жовтня весь реєстр оприлюднила ДПСУ.

Податківці зазначили, що граничний термін використання існуючих рахунків для зарахування ЄСВ, які відкриті на балансі ГУ Казначейства в областях та Києві, спливає 30 вересня 2019 року. Починаючи з 1 жовтня 2019 року кошти, які сплачуватимуться платниками на старі рахунки з ЄСВ, не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження.

Про перехідний період використання старих рахунків у повідомленні ДПСУ також не йдеться. Тож з 1 жовтня потрібно сплачувати ЄСВ на нові рахунки. 

Станом на 1 жовтня нові рахунки опубліковано для усіх територіальних відділень ДПС:

У файлі рахунків є окремий стовбець щодо символів з  ЄСВ. Нагадуємо, що кожна категорія платників, передбачена Законом про ЄСВ, має свій символ звітності, що відповідає коду класифікації рахунків (201, 202, 203, 204, 205, 206, 207). Про це докладніше тут.

Раніше Держказначейство наголошувало, що нові рахунки почнуть діяти з 1 листопада 2019 року. Про це ми писали тут. Але потім Держказначейство м. Києва підтвердило інформацію про початок застосування нових рахунків з 1 жовтня 2019 року. Відповідна інформація знаходиться за посиланням.

 

Щодо заповнення платіжного доручення

  • По-перше, оскільки ЄСВ не належить до доходів бюджету, то код бюджетної класифікації не вказується, а у полі «Отримувач» платіжного доручення зазначаються найменування органу ДПС та його код ЄДРПОУ. Цю інформацію слід перевірити в Е-кабінеті або на сайті ДПС.
  • По-друге, до появи нової форми платіжного доручення,  за рекомендацією НБУ, у разі заповнення номера рахунку платника/отримувача за стандартом IBAN у реквізиті «Код банку платника/отримувача» зазначатимуть нуль.
  • По-третє, приклад заповнення платіжного доручення у перехідний період був презентований НБУ під час круглого столу з банками. З ним можна ознайомитися тут.

***

Читайте також:

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Единый социальный взнос , Госбюджет , ГНСУ

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 80

Новости по теме

Консультации по теме