Главная Все новости Упрощенная система Физлица — предприниматели на едином налоге

Как «единщику» заполнять Книгу учета при расчете карточкой?

Налоговики рассказали, как и когда «единщику» заполнять Книгу учета, если покупатель рассчитался за товары или услуги с помощью платежной карты

ДФС у Волинській області у ІПК від 29.07.2019 р. №3546/ІПК/03-20-13-01-06 нагадує, що доходом платника єдиного податку фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пп. 292.3 ПКУ.

Своєю чергою, відповідно до вимог п. 5 Порядку №579 записи в Книгах обліку доходів виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема, про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою.

Крім цього, п. 6 Порядку №579 передбачено, що у графі 2 зазначається отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги.

Відповідно до цього, податківці роз’яснюють, що при здійсненні розрахунків за товари або послуги (мається на увазі за допомогою картки), доходом в грошовій формі фізичної особи - підприємця на спрощеній системі оподаткування вважається сума, що надійшла на поточний рахунок. Тобто записи в книзі обліку виконуються саме в день зарахування коштів на рахунок підприємця.

При цьому, як і у попередній консультації (яку ми наводили тут), зазначається, що якщо з суми виручки фінансовою установою утримується комісійна винагорода за надані послуги за переказ коштів, то доходом в грошовій формі фізичної особи - підприємця на спрощеній системі оподаткування є повна сума виручки (з врахуванням комісії, утриманої фінансовою установою).

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Физлица — предприниматели на едином налоге
Теги:
Единый налог , Предприниматели , Учет

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?