Главная Все новости Налогообложение Другие налоги

Передаете недвижимость в финоренду: как платить налог за нее?

Именно лизингодатель, как владелец недвижимости, платит за нее налог. Лизингополучатель может только компенсировать лизингодателю расходы на его уплату в составе лизинговых платежей

ДПС у Луганській області розповідає, що відповідно до пп. 266.2.1 ПКУ об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Відповідно до пп. «ж» пп. 266.2.2 ПКУ не об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Якщо сільськогосподарський товаровиробник (юридична та фізична особа) або суб’єкт господарювання, основна діяльність якого класифікується в секціях В-F КВЕД ДК 009:2010, надає у лізинг частини означеної вище нерухомості, яка належить йому на праві власності, він загальним порядком обчислює податкові зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо зазначених у договорах фінлізингу частин будівель і споруд.

Отже, саме лізингодавець, як власник нерухомості, сплачує за неї податок. Лізингоотримувач може лише компенсувати лізингодавцю витрати на його сплату в складі лізингових платежів.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
ГНС в Луганской области
Рубрика:
Налогообложение / Другие налоги
Теги:
Аренда , Недвижимость

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме