Главная Все новости Налогообложение НДС

Списываем активы, которые погибли во время пожара: что с НДС?

Налоговики в ИНК напоминают, что правила налогообложения НДС списания основных средств и товаров разные. И относительно одних налоговое обязательство не возникнет (в случае правильного документального оформления), а по другим - НДС нужно заплатить обязательно. Как, узнаем из разъяснения ГФС

Податківці в ІПК ДФС від 05.04.2019 р. №1459/6/99-99-15-02-02-15/ІПК нагадують, що операції з ліквідації основних виробничих засобів або невиробничих засобів прирівняні до операцій з постачання товарів, які є об'єктом оподаткування ПДВ, та відповідно оподатковуються податком у загальновстановленому порядку за ставкою 20%. База оподаткування ПДВ за такими операціями визначається відповідно до п. 189.9 ПКУ, а саме за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації. При цьому знищення, розібрання або перетворення основних виробничих або невиробничих засобів в інший спосіб дії обставин непереборної сили, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням, не буде вважатися для цілей оподаткування ПДВ постачанням товарів, зокрема, за умови якщо платник податку надасть контролюючому органу відповідний підтверджуючий документ про виникнення таких обставин, наданий платнику податку компетентним органом.

Отже, якщо у зв’язку з настанням форс-мажорних обставин (пожежею), що підтверджується відповідно до законодавства, платником податку здійснюються операції зі списання основних виробничих засобів або невиробничих засобів, які були знищені внаслідок пожежі, то податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються за умови надання платником контролюючому органу відповідного підтверджуючого документа про виникнення таких обставин, наданого компетентним органом.

Що стосується операції зі списання товарно-матеріальних цінностей, то при здійсненні таких операцій платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ за правилами, встановленими п. 198.5 ПКУ, виходячи з бази оподаткування ПДВ, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, оскільки на зазначену категорію норми п. 189.9 ПКУ не поширюються.

***

Читайте також:

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Основные средства , НДС

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?