Главная Все новости Налогообложение НДС

Не зарегистрировали НН из-за технических проблем с сервером – ждите штраф

Налоговики наконец выложили письмо, в котором прокомментировали собственные технические проблемы с сервером 15 января 2019 года и судьбу штрафов, которые угрожают тем плательщикам НДС, которые не успели вовремя зарегистрировать НН/РК

Нагадаємо, що 15 січня 2019 року через перенавантаження сервісу ДФС запити щодо отримання відомостей з ЄРПН оброблялися із затримкою в часі. 

Податківці в той же день надавали своє повідомлення щодо цієї ситуації: «у зв’язку із перенавантаженням серверу ДФС та необхідністю своєчасного прийому податкових накладних/розрахунків коригування, запити щодо отримання відомостей з ЄРПН обробляються із затримкою в часі». Про це ми писали тут.

Відповідно деяким платникам ПДВ квитанція про реєстрацію ПН в ЄРПН надійшла мало того, що із запізненням, так ще й з датою пізніше граничного строку реєстрації.

Згодом один з платників ПДВ вирішив дізнатися, чи буде штраф за таку несвоєчасну реєстрацію та отримав ІПК від 22.02.2019 р. №678/6/99-99-12-02-01-15/ІПК. В ній податківці наголосили, що винятків у ст. 120-1 ПКУ немає. Тому й за таких обставин слід чекати штрафу.

Найбільш неприємне в цьому те, що за захистом своїх прав платнику доведеться звертатися до суду, а це довго і витратно. Та тим не менш, на сьогодні суди у зазначеній ситуації, як правило, на боці платників, а не ДФС.

Верховний Суд, приймаючи 26 червня 2018 року рішення у справі №806/2219/16, вказував:

  • якщо відсутні підстави для неприйняття накладних, ДФС зобов’язана протягом операційного дня надіслати платнику квитанцію про підтвердження реєстрації накладних в ЄРПН. І звісно, не лише квитанцію надіслати, а й зареєструвати таку податкову накладну в цьому Реєстрі. Оскільки підстав для відмови платникові немає;
  • навіть якщо податкова накладна сформована з порушенням вимог ПКУ, ДФС зобов’язана протягом операційного дня надіслати платникові квитанцію про неприйняття такої податкової накладної.

Про це та про судову практику на користь платника ПДВ щодо такої ситуації ми писали тут.

І ось аж у травні було опубліковано загальний лист (а не індивідуальна консультація!) ДФС від 31.01.2019 р. №5113/6/99-99-09-07-02-15 щодо цієї проблеми.

В цьому листі ДФС наголошує, що всі квитанції до ПН/РК надсилаються тим шляхом, яким вони надходять до ДФС. Якщо платник не ініціює процес отримання квитанцій з серверу прямого з'єднання (засобами свого програмного забезпечення) впродовж трьох діб, то така квитанція надсилається на електронну скриньку платника, з якої надійшов документ.

Перевантаженість серверу ДФС 15.01.2019 р. вплинула на обробку запитів на отримання відомостей з ЄРПН. А  на прийом ПН/РК та на роботу ЄРПН – ні. Про що було повідомлено 15.01.2019 р. на веб-порталі ДФС.

Тобто ДФС знімає з себе відповідальність за несвоєчасну реєстрацію і вважає, що це самі платники несвоєчасно надсилали ПН/РК до ЄРПН. Тож, позиція податківців не змінилася, і на їх думку подібні технічні проблеми з сервером не є підставою, щоб платникам ПДВ не платити штрафів.

Технічні проблеми з сервісом ДФС трапляються, на жаль, часто. Тому така ситуація може виникнути в будь-який момент. Оскільки позицію податківців з цього приводу ми вже знаємо, тому краще не відкладати реєстрацію ПН/РК на останні дні!

Доступ к полному тексту материала возможен только для зарегистрированных пользователей. Если Вы уже зарегистрированы на нашем сайте - пожалуйста, авторизуйтесь.

Если пока нет - зарегистрируйтесь прямо сейчас: это просто, не требует Ваших персональных данных и займет не более одной минуты.

Что еще дает регистрация?

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
НДС , Налоговая накладная

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме

Встигніть придбати
Податковий кодекс-2020!
закрити +