Главная Все новости Налогообложение НДС

Суд разблокировал НН: когда налоговики ее зарегистрируют?

По вопросам регистрации НН/РК в ЕРНН после вступления в законную силу решения суда налоговики предлагают обращаться письменно в ГФС

ДФС у підкатегорії 101.17 «ЗІР» нагадує, що відповідно до вимог п. 201.16 ПКУ реєстрація ПН/РК в ЄРПН може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених КМУ.

Механізм зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН визначає постанова КМУ №117.

На виконання Постанови № 117 в контролюючих органах утворені комісії, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації (далі – комісії контролюючих органів). Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).

Відповідно до п. 28 Порядку №117, ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

  • прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН;
  • набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН;
  • протягом п’яти робочих днів не прийнято та/або не зареєстровано в окремому Реєстрі ПН/РК, реєстрація яких зупинена, комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в ПН/РК, зареєстрованих у ЄРПН в поточному місяці, з урахуванням поданих ПН/РК на реєстрацію в ЄРПН, становить менше 30 млн. гривень та які на дату зупинення реєстрації ПН/РК в Реєстрі не відповідали критеріям ризиковості платника податку;
  • протягом семи робочих днів не прийнято та/або не зареєстровано в окремому Реєстрі ПН/РК, реєстрація яких зупинена, комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в ПН/РК, зареєстрованих у ЄРПН в поточному місяці, з урахуванням поданих ПН/РК на реєстрацію в ЄРПН, становить більше 30 млн. гривень включно та/або які на дату зупинення реєстрації ПН/РК в Реєстрі відповідали критеріям ризиковості платника податку.

Згідно з п. 22 Порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН набирає чинності після реєстрації його в окремому Реєстрі ПН/РК , реєстрація яких зупинена.

З питань реєстрації ПН/РК в ЄРПН після набрання законної сили рішення суду податківці пропонують звертатись письмово до ДФС.

Джерело
Общедоступный информационно-справочный ресурс
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
НДС , Налоговая консультация , Налоговая накладная , Регистрация , Суд , Блокировка НН/РК

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Сюди! Тут -20%
на передплату
Закрыть +